CA Boca Juniors Bueons Aires - Santos FC Sao Paulo 0-0. CONMEBOL Libertadores

6 stycznia na Estadio Alberto José Armando w Ciudadzie de Buenos Aires odbyło się spotkanie rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Boca Juniors a Santos. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Santos 0-0, który wywalczył awans.

CONMEBOL Libertadores
2021-01-06 23:15 | Stadion: Estadio Alberto José Armando | Arbiter: Roberto Tobar Vargas
CA Boca Juniors Bueons Aires
Santos FC Sao Paulo
0
0

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie Yeferson Soteldo został zastąpiony przez Sandry'ego. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Boca Juniors postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Eduarda Salvia wszedł Julio Buffarini, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Boca Juniors utrzymać remis.

W 85. minucie kartkę obejrzał Sebastián Villa z ”Los Xeneizes”.

Alison Lopes Ferreira
78′ Eduardo Antonio Salvio
Mário Sérgio Santos Costa
85′ Sebastián Villa Cano
Lucas Braga Ribeiro
63′ Diego Hernán González
Diego Cristiano Evaristo
Carlos Tevez
Yeferson Julio Soteldo Martínez56′
77′ Franco Soldano
Kaio Jorge Pinto Ramos78′
Agustín Daniel Rossi
João Paulo Silva Martins
Gastón Luciano Ávila
Wagner Leonardo Calvelo de Souza
78′ Julio Alberto Buffarini
Mádson Ferreira dos Santos78′
Emanuel David Más Sgros
Laércio Soldá84′
Carlos Augusto Zambrano Ochandarte
Alex de Oliveira Nascimento
63′ Edwin Andrés Cardona Bedoya
Vinicius Balieiro Lourenco De Carvalho
Gonzalo Maroni
Lucas Lourenço Andrade
Alan Gonzalo Varela
Bruno Henrique Marques Torres
77′ Ramón Darío Ábila
Arthur Gomes Lourenço

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Santos żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.