CA Boca Juniors Bueons Aires - Club The Strongest 3-0 (2-0). 6. kolejka CONMEBOL Libertadores

27 maja na Estadio Alberto José Armando w Ciudadzie de Buenos Aires odbył się pojedynek 6. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Boca Juniors i Clubu The Strongest. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Boca Juniors 3-0.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-27 02:00 | Stadion: Estadio Alberto José Armando | Arbiter: Roberto Tobar Vargas
J. Valverde 56' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Boca Juniors (”Los Xeneizes”) wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Los Xeneizes” w trzeciej minucie spotkania, gdy Agustín Almendra zdobył pierwszą bramkę.

W 20. minucie kartkę obejrzał Agustín Almendra z jedenastki gospodarzy. W 32. minucie za Agustína Almendrę wszedł Jorman Campuzano. W 38. minucie kartkę dostał Edwin Cardona, zawodnik ”Los Xeneizes”.

Zespół Clubu The Strongest ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Sebastián Villa. Asystę zanotował Frank Fabra.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Davidowi Mateosowi z Clubu The Strongest. Była to 48. minuta meczu.

W 56. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Clubu The Strongest Juan Valverde. Niedługo później trener Boca Juniors postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nicolása Capalda wszedł Julio Buffarini, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Daniel Vaca Tasca
70′ Nicolás Capaldo Toboas
Juan Gabriel Valverde Rivera 56′ (samob.)
Ramiro Vaca Ponce90′
 3′ 20′ 32′ Agustín Ezequiel Almendra
Willie Hortencio Barbosa81′
38′ 69′ Edwin Andrés Cardona Bedoya
José Manuel Sagredo Chávez
Alan Gonzalo Varela
Richet Gómez Miranda90′
70′ Carlos Tevez
Jair Alexander Reinoso Moreno
 44′ 70′ Sebastián Villa Cano
Rolando Manrique Blackburn Ortega64′
Agustín Daniel Rossi
Guillermo Viscarra Bruckner
70′ Julio Alberto Buffarini
Jaime Darío Arrascaita Iriondo64′
32′ Jorman David Campuzano Puentes
Rudy Alejandro Cardozo Fernández90′
Diego Hernán González
Raúl Castro Peñaloza81′
69′ Gonzalo Maroni
Jeyson Ariel Chura Almanza
Javier Agustín Obando
Francisco Pastor Bautista
70′ Cristian David Pavón
Diego Horacio Wayar Cruz90′
Franco Soldano
José Alfredo Flores López
70′ Luis Ismael Vázquez
Gabriel Agustín Sotomayor Cardozo

Drużyna ”Los Xeneizes” była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze Boca Juniors otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.