CA Boca Juniors Bueons Aires - Barcelona SC 0-0. 5. kolejka CONMEBOL Libertadores

21 maja na Estadio Alberto José Armando w Ciudadzie de Buenos Aires odbył się pojedynek 5. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Boca Juniors i Barcelona SC. Mecz zakończył się remisem 0-0.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-21 02:00 | Stadion: Estadio Alberto José Armando | Arbiter: Wilmar Alexander Roldán Pérez
CA Boca Juniors Bueons Aires
Barcelona SC
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Boca Juniors (”Los Xeneizes”) wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna ”Los Xeneizes” próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 37. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Barcelona SC i jedną drużynie przeciwnej.

W 61. minucie w zespole Boca Juniors doszło do zmiany. Gonzalo Maroni wszedł za Cristiana Pavóna. W 62. minucie Franco Soldano został zmieniony przez Carlosa Teveza.

Po chwili trener Barcelona SC postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Michaela Hoyos wszedł Leonel Quiñónez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis. Od 80 minuty boisko opuścili piłkarze Barcelona SC: Leandro Martínez, Nixon Molina, Damián Díaz, Carlos Garcés, na ich miejsce weszli: Jean Montaño, Michael Carcelén, Sergio López, Gonzalo Mastriani. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Cristiana Mediny, Emmanuela Mása, Jormana Campuzana zajęli: Edwin Cardona, Frank Fabra, Alan Varela. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Agustín Almendra z jedenastki gospodarzy. Była to 89. minuta spotkania.

Javier Nicolás Burrai
37′ Nicolás Capaldo Toboas
Byron David Castillo Segura
Lisandro Ezequiel López Dessypris
Luis Fernando León Bermeo
Carlos Roberto Izquierdoz
Williams Ismael Riveros Ibáñez
80′ Emmanuel Más Sgros
Mario Alberto Pineida Martínez37′
80′ Cristian Nicolás Medina
Nixon Andrés Molina Torres86′
89′ Agustín Ezequiel Almendra
Michael Ryan Hoyos69′
80′ Jorman David Campuzano Puentes
Leandro Emmanuel Martínez86′
61′ Cristian David Pavón
Bruno Piñatares Prieto38′
62′ Franco Soldano
Leonel Enrique Quiñónez Padilla69′
80′ Frank Yusty Fabra Palacios
Joshué Jampier Quiñónez Rodriguez
Renzo Giampaoli
Michael Alexander Carcelén Carabalí86′
Leonardo Rafael Jara
Gabriel Jhon Cortéz Casierra
80′ Edwin Andrés Cardona Bedoya
Sergio Daniel López90′
61′ Gonzalo Maroni
Jean Carlos Montaño Valencia86′
80′ Alan Gonzalo Varela
Matías Damián Oyola
Javier Agustín Obando
Jonathan Ezequiel Perlaza Leiva
62′ Carlos Tevez
Adonis Stalin Preciado Quintero
Luis Ismael Vázquez
Gonzalo Mathías Mastriani Borges90′
Mauro Zarate

Przewaga zespołu ”Los Xeneizes” w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.