Barcelona SC - Santos FC Sao Paulo 3-1 (1-1). 6. kolejka CONMEBOL Libertadores

W spotkaniu 6. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 27 maja, drużyna Barcelona SC wygrała z Santos 3-1 (1-1). Starcie odbyło się na Estadio Monumental Banco Pichincha w Guayaquil.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-27 02:00 | Stadion: Estadio Monumental Banco Pichincha | Arbiter: Andrés José Rojas Noguera
Kaio Jorge 45'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Barcelona SC w 15. minucie spotkania, gdy Damián Díaz strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Leonel Quiñónez.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Barcelona SC: Byronowi Castillowi w 32. i Michaelowi Carcelénowi w 35. minucie.

Drużyna gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W drugiej minucie doliczonego czasu Kaio Jorge wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Santos wyszła w zmienionym składzie, za Ângela wszedł Marcos Leonardo.

W 54. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Damián Díaz z Barcelona SC. Przy zdobyciu bramki pomógł Michael Hoyos.

W 55. minucie kartkę obejrzał Kaiky z zespołu gości. W 62. minucie w drużynie Barcelona SC doszło do zmiany. Matías Oyola wszedł za Michaela Carceléna. W tej samej minucie trener Barcelona SC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Sergio López, a murawę opuścił Leandro Martínez.

W 72. minucie za Ivoneiego wszedł Lucas Lourenço. W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy Barcelona SC: Gabriel Cortéz, Jean Montaño, a na ich miejsce weszli Damián Díaz, Michael Hoyos.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Barcelona SC, strzelając kolejnego gola. Na 13 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Jean Montaño. Asystę przy bramce zaliczył Gabriel Cortéz.

W 79. minucie w jedenastce Barcelona SC doszło do zmiany. Gonzalo Mastriani wszedł za Carlosa Garcésa. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Kaio Jorge, piłkarz gości. W tej samej minucie trener Santos postanowił wzmocnić linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Viniciusa Balieira. Na boisko wszedł Kevin Malthus, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 86. minucie arbiter pokazał kartkę Lucasowi Lourençowi, zawodnikowi Santos. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

João Paulo Silva Martins
32′ Byron David Castillo Segura
Felipe Jonatan Rocha Andrade
73′ Michael Ryan Hoyos
Vinicius Balieiro Lourenco De Carvalho80′
62′ Leandro Emmanuel Martínez
Ângelo Gabriel Borges Damaceno46′
35′ 62′ Michael Alexander Carcelén Carabalí
Lucas Braga Ribeiro
Nixon Andrés Molina Torres
Ivonei Junior da Silva Rabelo72′
79′ Carlos John Garcés Acosta
Gabriel Cordeiro Pirani
 15′, 54′ 73′ Damián Rodrigo Díaz
Luiz Felipe Do Nascimento dos Santos
73′ Gabriel Jhon Cortéz Casierra
Mádson Ferreira dos Santos81′
62′ Sergio Daniel López
Sandro Martins Perpetuo Júnior
73′  77′ Jean Carlos Montaño Valencia
Robson Alves Reis
62′ Matías Damián Oyola
Francisco Anderson de Jesus dos Santos
79′ Gonzalo Mathías Mastriani Borges
Allan Victor Oliveira Mota

Marcos Leonardo Santos Almeida46′

Przewaga drużyny Santos w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Santos przyznał trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.