Barcelona SC - CA Boca Juniors Bueons Aires 1-0 (0-0). 3. kolejka CONMEBOL Libertadores

5 maja na Estadio Monumental Banco Pichincha w Guayaquil odbyło się starcie 3. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Barcelona SC i Boca Juniors. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Barcelona SC 1-0.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-05 02:30 | Stadion: Estadio Monumental Banco Pichincha | Arbiter: Andrés José Rojas Noguera
Barcelona SC
CA Boca Juniors Bueons Aires
1
0
C. Garcés 62'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Boca Juniors (”Los Xeneizes”) wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alana Varelę z ”Los Xeneizes”, a w 33. minucie Byrona Castilla z drużyny przeciwnej.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Lisandrowi Lópezowi z drużyny gości. W 57. minucie Alan Varela został zmieniony przez Cristiana Medinę.

Jedyną bramkę meczu dla Barcelona SC zdobył Carlos Garcés w 62. minucie. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Mario Pineida.

Niedługo później trener Barcelona SC postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Michaela Hoyos wszedł Leonel Quiñónez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Barcelona SC utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie Nixon Molina został zmieniony przez Michaela Carceléna, co miało wzmocnić zespół Barcelona SC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana Pavóna na Carlosa Teveza oraz Javiera Obanda na Gonzala Maroniego. Trener Boca Juniors postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił obrońcę Leonarda Jarę i na pole gry wprowadził napastnika Oscara Zeballosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W doliczonej czwartej minucie spotkania arbiter ukarał kartką Carlosa Teveza, zawodnika gości.

Carlos Roberto Izquierdoz
33′ Byron David Castillo Segura
Emmanuel Más Sgros
75′ Nixon Andrés Molina Torres
Nicolás Capaldo Toboas
83′ Leandro Emmanuel Martínez
Leonardo Rafael Jara80′
Mario Alberto Pineida Martínez
Alan Gonzalo Varela31′ 57′
75′ Michael Ryan Hoyos
Cristian David Pavón79′
 62′ 88′ Carlos John Garcés Acosta
Franco Soldano
88′ Damián Rodrigo Díaz
Javier Agustín Obando79′
Víctor Eduardo Mendoza Izurieta
Javier Hernán García
75′ Leonel Enrique Quiñónez Padilla
Renzo Giampaoli
Joshué Jampier Quiñónez Rodriguez
Eros Nazareno Mancuso
75′ Michael Alexander Carcelén Carabalí
Gonzalo Agustín Sández
Gabriel Jhon Cortéz Casierra
Nicolás Valentini
83′ Sergio Daniel López
Carlos Augusto Zambrano Ochandarte
Jean Carlos Montaño Valencia
Ignacio Ezequiél Agustín Fernández Carballo
88′ Matías Damián Oyola
Gonzalo Maroni79′
Jonathan Ezequiel Perlaza Leiva
Cristian Nicolás Medina57′
Adonis Stalin Preciado Quintero
Carlos Tevez79′ 90′
88′ Gonzalo Mathías Mastriani Borges
Oscar Exequiel Zeballos80′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Barcelona SC dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół Barcelona SC w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.