Ayacucho FC - Gremio Porto Alegre 1-2 (1-1). CONMEBOL Libertadores

17 marca na Estadio Olímpico Atahualpa w Quito odbyło się starcie rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Ayacucho FC a Gremio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gremio 2-1. Ponieważ w pierwszym meczu także wygrała ta drużyna 6-1, więc to ona wywalczyła awans.

CONMEBOL Libertadores
2021-03-17 01:30 | Stadion: Estadio Olímpico Atahualpa | Arbiter: Esteban Ostojich
Ricardinho 87'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Gremio.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Enmanuel Páucar, piłkarz Ayacucho FC.

Trzeba było trochę poczekać, aby Leandro Sosa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ayacucho FC, zdobywając bramkę w 40. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Minzúna Quiny.

Drużyna Gremio wyrównała wynik meczu. W 41. minucie Ferreira wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Rodrigues.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Robertowi Villamarínowi z Ayacucho FC. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 54. minucie kartkę obejrzał Ruan z drużyny Gremio. W 62. minucie za Thaciana wszedł Pedro Lucas.

W 63. minucie w jedenastce Gremio doszło do zmiany. Fernando Henrique wszedł za Lucasa Araúja. Trener Ayacucho FC postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Luisa Carranzę i na pole gry wprowadził napastnika Carlosa Olascuagę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jesúsa Mendietę z Ayacucho FC, a w 84. minucie Fernanda Henriquego z drużyny przeciwnej.

W 78. minucie w drużynie Gremio doszło do zmiany. Leonardo Chú wszedł za Guiego Azevedo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Gremio w 87. minucie spotkania, gdy Ricardinho strzelił drugiego gola. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Brenno Oliveira Fraga Costa
45′ Roberto Daniel Villamarín Mora
Bruno Cortês Barbosa
35′ Enmanuel Jesús Páucar Reyes
Guilherme da Silva Azevedo78′
67′ Luis Enrique Carranza Vargas
Darlan Pereira Mendes88′
 40′ Leandro Sosa Toranza
Lucas Araújo de Oliveira63′
76′ 88′ Jesús Alexander Mendieta Rojas
Aldemir dos Santos Ferreira  41′
88′ Robert Rogelio Ardiles Fernández
Thaciano Mickael da Silva62′
Janio Carlo Pósito Olazábal
Ricardo Viana Filho  87′ 88′
Aldair Edu Ccorahua Barboza
Adriel Vasconcelos Ramos
88′ Pedro Casique Fernández
Felipe Albuquerque Felippi
Guillermo Pablo Firpo Marrone
Emanuel Leone Moura
88′ José Antonio Parodi Colunga
João Paulo de Souza Mares
67′ Carlos Dante Olascuaga Viera
Fernando Henrique do Nascimento Pereira63′ 84′

Pedro Lucas Tapias Obermuller62′

Jhonata Varela da Silva88′

Leonardo Alves Chú Franco78′

Leonardo Augusto dos Santos Pereira88′

Piłkarze Ayacucho FC otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Ayacucho FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Gremio w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.