Atletico Mineiro-MG - Indep. del Valle 3-1 (1-0). 5. kolejka Copa Libertadores

W pojedynku 5. kolejki Copa Libertadores, który rozegrany został 20 maja, jedenastka Atletico Mineiro-MG wygrała z Indep. del Valle 3-1 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte.

W  pojedynku 5. kolejki  Copa Libertadores, który rozegrany został 20 maja, jedenastka Atletico Mineiro-MG wygrała  z Indep. del Valle  3-1 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Atletico Mineiro-MG wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Hulk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico Mineiro-MG, zdobywając bramkę w dziewiątej minucie starcia. Asystę zanotował Allan.

W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luisa Segovię z Indep. del Valle, a w 45. minucie Nathana Silvę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atletico Mineiro-MG.

Drużyna Indep. del Valle ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Atletico Mineiro-MG, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie Hulk po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. Przy zdobyciu bramki ponownie asystę zaliczył Allan.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Eduardo Sasha z drużyny Atletico Mineiro-MG. W tej samej minucie trener Atletico Mineiro-MG postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Eduarda Sashę wszedł Mariano, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Atletico Mineiro-MG utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Atletico Mineiro-MG udało się strzelić gola i wygrać. W 80. minucie za Ademira wszedł Savio.

W tej samej minucie w zespole Atletico Mineiro-MG doszło do zmiany. Calebe wszedł za Ignacia Fernandeza.

Zawodnicy Indep. del Valle odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 82. minucie kontaktowego gola dla piłkarzy Indep. del Valle strzelił Willian Vargas. Asystę przy bramce zanotował Junior Sornoza.

Trener Indep. del Valle postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił pomocnika Cristiana Pellerana i na pole gry wprowadził napastnika Jaimena Ayoviego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Jhoanner Chavez został zmieniony przez Bedera Caiceda, co miało wzmocnić jedenastkę Indep. del Valle. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gugę na Otavia oraz Gugę na Revera.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Savio.

W tej samej minucie arbiter pokazał kartkę Saviowi, zawodnikowi Atletico Mineiro-MG. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Piłkarze Atletico Mineiro-MG obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.