Asociacion Deportivo Cali - Club Always Ready 3-0 (1-0). 5. kolejka Copa Libertadores

W starciu 5. kolejki Copa Libertadores, które rozegrane zostało 20 maja, zespół Deportiva Cali wygrał z Alwaysem Ready 3-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Deportivo Cali w Palmirze.

W  starciu 5. kolejki  Copa Libertadores, które rozegrane zostało 20 maja, zespół Deportiva Cali wygrał  z Alwaysem Ready  3-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Deportivo Cali w Palmirze.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Deportiva Cali wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Deportiva Cali w 12. minucie spotkania, gdy Jhon Vasquez strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Yony'ego Gonzaleza.

Między 15. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Alwaysu Ready. W 45. minucie Cristhian Arabe został zmieniony przez Juana Arcego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Deportiva Cali.

W 55. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jhon Vasquez z Deportiva Cali. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Yony'emu Gonzalezowi, zawodnikowi Deportiva Cali.

W 68. minucie w drużynie Alwaysu Ready doszło do zmiany. Marcos Riquelme wszedł za Gustava Torresa. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Marc Enoumba, osłabiając zespół Alwaysu Ready. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 43. minucie.

Santiago Mosquera wywołał eksplozję radości wśród kibiców Deportiva Cali, strzelając kolejnego gola w 74. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola pomagał Jhon Vasquez.

Między 77. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Deportiva Cali: Aldair Gutierrez, Yony Gonzalez, Teofilo Gutierrez, Santiago Mosquera, Jhon Vasquez, na ich miejsce weszli: Duvan Mina, Carlos Lucumi, Daniel Luna, Oscar Segura, Jefferson Ramos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juana Adriana, Alejandra Chumacera, Gustava Cristalda zajęli: Daniel Medina, Josue Mamani, Jonathan Borja. W 84. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Elkinowi Blancowi z drużyny Alwaysu Ready. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Zespół Deportiva Cali postawił autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Alwaysu Ready, a zawodnikom Deportiva Cali pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.