Argentinos Juniors - Club Atlético Nacional SA 1-0 (0-0). 5. kolejka CONMEBOL Libertadores

W starciu 5. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 21 maja, zespół Argentinos Juniors wygrał z Atletico Nacional 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Diego Armando Maradona w Capitalu Federal.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-21 00:00 | Stadion: Estadio Diego Armando Maradona | Arbiter: Bruno Arleu de Araujo
Argentinos Juniors
Club Atlético Nacional SA
1
0
E. Herrera 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Argentinos Juniors.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Miguela Torréna z Argentinos Juniors, a w 42. minucie Andrésa Andradego z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 50. minucie arbiter przyznał kartkę Jonatanowi Alvezowi z drużyny gości. W 73. minucie za Jonathana Sandovala wszedł Horacio Carabajal.

Trener Atletico Nacional postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Aleksa Castro i na pole gry wprowadził napastnika Vladimira Hernándeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Horaciowi Carabajalowi, piłkarzowi Argentinos Juniors. W 87. minucie César Florentín został zmieniony przez Diego Sosę, a za Jonathana Gómeza wszedł na boisko Matías Romero, co miało wzmocnić jedenastkę Argentinos Juniors. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andrésa Andradego na Neydera Morena.

Bramkarz Atletico Nacional wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 90. minucie bramkę zdobył Emanuel Herrera. Bramka padła po podaniu Kevina Maca.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Diego Sosa z Argentinos Juniors. W tej samej minucie w zespole Atletico Nacional doszło do zmiany. Brayan Córdoba wszedł za Sebastiána Gómeza.

Emanuel Olivera
34′ Miguel Ángel Torrén
Geisson Alexander Perea Ocoró
88′ Jonathan David Gómez
Yerson Candelo Miranda
73′ Jonathan Alexis Sandoval Rojas
Bryan Andrés Rovira Ferreira
87′ César Gabriel Florentín
Alex Stik Castro Giraldo82′
80′ Elías José Gómez
Sebastián Gómez Londoño90′
Franco David Moyano
Andrés Felipe Andrade Torres42′ 88′
73′ Gabriel Ávalos Stumpfs
Brayan Stiven Córdoba Barrientos90′
80′ Lucas Hernán Villalba
Nicolás Hernández Rodríguez
73′ 83′ Horacio Gabriel Carabajal
Jonathan Marulanda Vásquez
Iván Leonardo Colman
Jesús Manuel Zabala Guillin
Matías Pisano
Agustín Cano Lotero
88′ Matías Alexis Romero
Michael Steven Chacón Ibargüen
87′ 90′ Diego Sosa
Neyder Stiven Moreno Betancur88′
Fausto Mariano Vera
Deinner Alexander Quiñónes Quiñónes
Lucas Martín Ambrogio
Vladimir Javier Hernández Rivero82′
73′  90′ Emanuel Herrera
Hayen Santiago Palacios Sánchez

Drużyna Argentinos Juniors była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze Atletico Nacional obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Atletico Nacional w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.