Argentinos Juniors - CD Universidad Católica 0-1 (0-0). 4. kolejka CONMEBOL Libertadores

W spotkaniu 4. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 13 maja, drużyna Argentinos Juniors przegrała z Universidadem Catolica 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Diego Armando Maradona w Capitalu Federal.

CONMEBOL Libertadores
2021-05-13 00:00 | Stadion: Estadio Diego Armando Maradona | Arbiter: Wilton Pereira Sampaio
Argentinos Juniors
CD Universidad Católica
0
1
F. Zampedri 74'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Argentinos Juniors.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 15. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Miguela Torréna z Argentinos Juniors, a w 19. minucie Marcelina Nuñeza z drużyny przeciwnej.

W 28. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gabriel Hauche osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W 30. minucie za Marcelina Nuñeza wszedł Luciano Aued. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Juanowi Fuentesowi z Universidadu Catolica. Trener Universidadu Catolica postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił obrońcę Juana Fuentesa i na pole gry wprowadził napastnika Diego Valencię, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Universidadu Catolica: Francisco Silva, Felipe Gutierrez, a na ich miejsce weszli Ignacio Saavedra, Juan Leiva. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Francisca Silvę, piłkarza Universidadu Catolica.

Jedyną bramkę meczu dla Universidadu Catolica zdobył Fernando Zampedri w 74. minucie. Sytuację bramkową stworzył Diego Valencia.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 78. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Edsonowi Puchowi i Jonathanowi Gómezowi. W 79. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Javier Cabrera, Emanuel Herrera, Lucas Villalba, a na ich miejsce weszli Jonathan Sandoval, Jonathan Gómez, Carlos Quintana. Na 10 minut przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Edson Puch z zespołu Universidadu Catolica i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 78. minucie.

W 82. minucie Jose Fuenzalida został zmieniony przez Erwina Ampuera, co miało wzmocnić drużynę Universidadu Catolica. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Elíasa Gómeza na Diego Sosę. W doliczonej drugiej minucie pojedynku żółtą kartką został ukarany Fernando Zampedri, piłkarz gości.

Raimundo Andrés Rebolledo Valenzuela
79′ Carlos Gustavo Quintana
Juan Eduardo Fuentes Jiménez51′ 61′
15′ Miguel Ángel Torrén
Valber Roberto Huerta Jerez
78′ 79′ Jonathan David Gómez
Juan Francisco Cornejo Palma
79′ Jonathan Alexis Sandoval Rojas
Marcelino Ignacio Nuñez Espinoza19′ 30′
87′ Elías José Gómez
Fernando Matías Zampedri  74′ 90′
28′ Gabriel Agustín Hauche
Edson Raúl Puch Cortés78′ 80′
Leandro Farid Finochietto
José Martín Ballesteros Vera
Marco Genare Di Cesare
Sebastián Andrés Perez Kirby
79′ Lucas Hernán Villalba
Tomás Pablo Asta-Buruaga Montoya
79′ Marcelo Javier Cabrera Rivero
Felipe Gutierrez61′
87′ Diego Sosa
Francisco Silva61′ 69′
Fausto Mariano Vera
Gastón Adrián Lezcano
Mateo Agustín Coronel
Clemente José Montes Barroilhet
79′ Emanuel Herrera
Diego Martín Valencia Morello61′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości w pierwszej połowie, a w drugiej cztery żółte i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast w drugiej jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Universidadu Catolica wymieniła pięciu zawodników.