Argentinos Juniors - CA River Plate Buenos Aires 0-2 (0-1). CONMEBOL Libertadores

22 lipca na Estadio Diego Armando Maradona w Capitalu Federal odbył się mecz rozgrywek CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Argentinos Juniors a River Plate. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem River Plate 2-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku padł remis 1-1, awans wywalczył zespół River Plate.

CONMEBOL Libertadores
2021-07-22 02:30 | Stadion: Estadio Diego Armando Maradona | Arbiter: Eber Aquino
Argentinos Juniors
CA River Plate Buenos Aires
0
2
B. Romero 35',54'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Argentinos Juniors wygrała jeden raz, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 24. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników River Plate w 35. minucie spotkania, gdy Braian Romero strzelił pierwszego gola. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Brunonowi Zuculiniemu, piłkarzowi River Plate.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki River Plate.

Drugą połowę zespół Argentinos Juniors rozpoczął w zmienionym składzie, za Javiera Cabrerę wszedł César Florentín.

Niedługo później Braian Romero wywołał eksplozję radości wśród kibiców River Plate, zdobywając kolejną bramkę w 54. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Matías Suárez.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Kevinowi Macowi z drużyny gospodarzy. W 65. minucie Jonathan Gómez został zmieniony przez Horacia Carabajala. Chwilę później trener River Plate postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Jorge Carrascala. Na boisko wszedł José Paradela, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 72. a 81. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Argentinos Juniors. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Franco Armani
57′ Kevin Mac Allister
Gonzalo Ariel Montiel4′
70′ Carlos Gustavo Quintana
Paulo César Díaz Huincales
6′ Miguel Ángel Torrén
Héctor David Martínez
65′ Jonathan David Gómez
Fabrizio Germán Angileri
79′ 82′ Jonathan Alexis Sandoval Rojas
Bruno Zuculini39′ 90′
65′ Gabriel Agustín Hauche
Diego Nicolás De La Cruz Arcosa71′
46′ Marcelo Javier Cabrera Rivero
Jorge Andrés Carrascal Guardo70′
81′ Elías José Gómez
Enzo Perez24′
Franco David Moyano
Braian Ezequiel Romero  35′, 54′ 90′
72′ Gabriel Ávalos Stumpfs
Robert Samuel Rojas Chávez
70′ 74′ Lucas Hernán Villalba
Alex Vigo Gamaliel
65′ Horacio Gabriel Carabajal
Enzo Jeremías Fernández90′
46′ César Gabriel Florentín
Agustín Palavecino Lamela71′
Enzo Maximiliano Kalinski
José Antonio Paradela70′
Matías Alexis Romero
Julián Álvarez82′
82′ Diego Sosa
Cristian Agustín Fontana
Mateo Agustín Coronel
Federico Girotti Bonazza90′
65′ Gastón Nicolás Reniero
Benjamín Rollheiser

Sędzia przyznał sześć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom River Plate pokazał trzy.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.