6. kolejka CONMEBOL Libertadores: Sao Paulo FC - Escuela Municipal Deportivo Binacional 5-1 (2-1)

W starciu 6. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 21 października, zespół Sao Paulo FC wysoko wygrał z Escuelą Municipal Deportivo Binacional 5-1 (2-1). Spotkanie odbyło się na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo.

CONMEBOL Libertadores
2020-10-21 02:30 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Facundo Tello Figueroa
J. Deza 40'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Escueli Municipal Deportivo Binacional.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sao Paulo FC w siódmej minucie spotkania, gdy Vitor Bueno zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Bruno Alves.

W 27. minucie Héctor Zeta zastąpił Jeana Dezę.

Zespół Escueli Municipal Deportivo Binacional ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy skutecznym uderzeniem popisał się Brenner.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Jean Deza. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Johan Arango.

Piłkarze Sao Paulo FC odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Pablo. Asystę przy golu zaliczył Igor Gomes.

Prawie natychmiast Robert Arboleda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sao Paulo FC, zdobywając kolejną bramkę w 54. minucie pojedynku. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 77. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Tchê Tchê i Jeanowi Dezie.

W 85. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Pablo z Sao Paulo FC. Bramka padła po podaniu Jonasa Toró.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-1.

Raúl Omar Fernández Valverde
77′ Danilo das Neves Pinheiro
Ángel Arturo Pérez Madrid
 54′ Robert Abel Arboleda Escobar
John Anderson Fajardo Pinchi
Bruno Fabiano Alves
Camilo Javier Mancilla Valencia
Leonardo Pinheiro da Conceição
Jeickson Gustavo Reyes Aparcana
65′ Daniel Alves
Diego Fernando Angles Quispe
64′ Igor Silveira Gomes
Roque Ariel Guachiré Lugo
75′ Luan Vinicius da Silva Santos
Johan Leandro Arango Ambuila74′
 7′ 83′ Vitor Frezarin Bueno
Pablo Stefano Labrín Seclén
 51′, 85′ Pablo Felipe Teixeira
Angel Ojeda Allauca
 35′ 64′ Brenner Souza da Silva
Jean Carlos Francisco Deza Sánchez27′  40′ 77′
65′ Rodrigo Nestor Bertalia
Gerardo Sebastián Gularte Fros74′
Gabriel Davi Gomes Sara

75′ Jonas Gabriel da Silva Nunes

83′ Helio Junio Nunes de Castro

64′ Paulo Henrique Pereira da Silva

64′ Santiago Tréllez Viveros

Zespół Sao Paulo FC był w posiadaniu piłki przez 74 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Sao Paulo FC w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości dokonała dwóch zmian.