6. kolejka CONMEBOL Libertadores: Santos FC Sao Paulo - CSD Defensa y Justicia 2-1 (0-0)

21 października na Estádio Urbano Caldeira odbył się pojedynek 6. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Santos i Defensa y Justicia. Starcie zakończyło się zwycięstwem Santos 2-1.

B. Romero 51'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Santos.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 21. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Braiana Romera z Defensa y Justicia, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Jobsona z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Santos wyszła w zmienionym składzie, za Jeana Motę wszedł Lucas Lourenço.

Na początku drugiej połowy to zawodnicy Defensa y Justicia otworzyli wynik. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Braian Romero. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Francisco Pizzini.

W 57. minucie Jobson został zmieniony przez Sandry'ego. W tej samej minucie Arthur Gomes został zmieniony przez Lucasa Bragę, a za Felipe Jonatana wszedł na boisko Wagner, co miało wzmocnić jedenastkę Santos. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francisca Pizziniego na Washingtona Camachę oraz Enza Fernándeza na Nelsona Aceveda. W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Héctora Martíneza z Defensa y Justicia, a w 76. minucie Lucasa Bragę z drużyny przeciwnej.

W następstwie utraty gola trener Defensa y Justicia postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Gabriela Hachena i na pole gry wprowadził napastnika Miguela Merentiela. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Zespół Santos otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie Lucas Braga wyrównał wynik meczu.

W 82. minucie w zespole Santos doszło do zmiany. Marcos Leonardo wszedł za Parę. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Diego Pituce z Santos.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Santos przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku wynik ustalił Marcos Leonardo. Asystę zaliczył Lucas Braga.

Dwie minuty później kartką został ukarany Wagner, piłkarz Santos. W tej samej minucie w jedenastce Defensa y Justicia doszło do zmiany. Nicolás Leguizamón wszedł za Franca Paredesa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Luis Ezequiel Unsain
82′ Marcos Rogério Ricci Lopes
Adonis Uriel Frías
Luiz Felipe Do Nascimento dos Santos
Héctor David Martínez68′
Luan Peres Petroni
Franco Ezequiel Paredes90′
74′ Felipe Jonatan Rocha Andrade
Enzo Jeremías Fernández78′
45′ 57′ Jobson Souza Santos
Ciro Pablo Rius Aragallo
46′ Jean Mota Oliveira de Sousa
Marcelo Nicolás Benítez
Yeferson Julio Soteldo Martínez
Eugenio Horacio Isnaldo
86′ Diego Cristiano Evaristo
Braian Ezequiel Romero  51′ 21′
57′ Arthur Gomes Lourenço
Francisco Andrés Pizzini69′
Kaio Jorge Pinto Ramos
Gabriel Alejandro Hachen78′
John Victor Maciel Furtado
Nicolás Gastón Avellaneda
74′ 90′ Wagner Leonardo Calvelo de Souza
Nahuel Ezequiel Gallardo
Ivonei Junior da Silva Rabelo
Juan Gabriel Rodríguez
Alex de Oliveira Nascimento
Nicolás Martín Tripichio
46′ Lucas Lourenço Andrade
Nelson Fernando Acevedo78′
57′ Sandry Roberto Santos Goes
Washington Fernando Camacho Martínez69′
57′  78′ 76′ Lucas Braga Ribeiro
Valentín Larralde
Francisco Anderson de Jesus dos Santos
Raúl Alberto Loaiza Morelos
Tailson Pinto Gonçalves
Enzo Gabriel Coacci
82′  90′ Marcos Leonardo Santos Almeida
Nicolás Leguizamón90′

Miguel Ángel Merentiel Serrano78′

Juan Cruz Villagra

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Defensa y Justicia w drugiej połowie dokonała czterech zmian.