6. kolejka CONMEBOL Libertadores: River Plate - LDU Quito 3-0 (0-0)

21 października na Estadio Libertadores de América w Avellanedzie odbył się pojedynek 6. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami River Plate i LDU Quito. Starcie zakończyło się zwycięstwem River Plate 3-0.

CONMEBOL Libertadores
2020-10-21 02:30 | Stadion: Estadio Libertadores de América | Arbiter: Roberto Tobar Vargas
J. Carrascal 89'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół River Plate wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 11. a 23. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom LDU Quito i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę zespół River Plate wyszedł w zmienionym składzie, za Ignacia Fernándeza wszedł Santiago Sosa.

Wysiłki podejmowane przez drużynę River Plate w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie bramkę zdobył Rafael Borré. Asystę zanotował Santiago Sosa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy River Plate w 60. minucie spotkania, gdy Julián Álvarez strzelił drugiego gola. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Rafael Borré.

W 66. minucie Enzo Perez zastąpił Leonarda Ponzia. Między 66. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy River Plate: Julián Álvarez, Rafael Borré, Diego De La Cruz, na ich miejsce weszli: Jorge Carrascal, Cristian Ferreira, Lucas Pratto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lucasa Villarruela, José Quinterosa, Jhojana Julia zajęli: Jordy Alcívar, Júnior Sornoza, Marcos Caicedo. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Diego De La Cruz z River Plate. Była to 84. minuta meczu.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 89. minucie wynik ustalił Jorge Carrascal. Bramka padła po podaniu Lucasa Pratto.

W doliczonym czasie gry w zespole LDU Quito doszło do zmiany. Billy Arce wszedł za Adolfa Muñoza. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Adrián José Gabbarini11′
20′ Gonzalo Ariel Montiel
Luis Miguel Ayala Brucil
46′ Ignacio Martín Fernández
José Alfredo Quinteros Ordóñez66′
84′ 88′ Diego Nicolás De La Cruz Arcosa
Lucas Ariel Villarruel19′ 66′
66′ Enzo Perez
Adolfo Alejandro Muñoz Cervantes23′ 90′
 60′ 83′ Julián Álvarez
Lucas Ezequiel Piovi
 53′ 83′ Rafael Santos Borré Maury
Anderson Rafael Ordóñez Valdéz
83′  89′ Jorge Andrés Carrascal Guardo
Jordy José Alcívar Macías66′
83′ Cristian Ezequiel Ferreira
Billy Vladimir Arce Mina90′
66′ Leonardo Daniel Ponzio
Luis Arturo Arce Mina
46′ Santiago Sosa
Édison Fernando Vega Obando
88′ Lucas David Pratto
Ronny Bryan Medina Valencia

Jedenastka River Plate zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom River Plate, a zawodnikom LDU Quito pokazał trzy.

Zespół River Plate w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna LDU Quito w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.