6. kolejka CONMEBOL Libertadores: Palmeiras - San Lorenzo 1-0 (0-0)

9 maja w São Paulo odbył się pojedynek 6. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Palmeiras i San Lorenzo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Palmeiras 1-0.

Gustavo Scarpa 69'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki San Lorenzo.

Od pierwszych minut jedenastka Palmeiras zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny San Lorenzo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 60. minucie Miguel Borja został zastąpiony przez Arthura Cabrala. Chwilę później trener Palmeiras postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Raphaela Veigę. Na boisko wszedł Gustavo Scarpa, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Mayke'owi z Palmeiras.

Wysiłki podejmowane przez zespół Palmeiras w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Gustavo Scarpa. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Moisés.

W 76. minucie Gustavo Scarpa został zmieniony przez Lucasa Limę, co miało wzmocnić drużynę Palmeiras. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcosa Senesiego na Gina Peruzziego w 88. minucie oraz Héctora Fértolego na Juana Salazara w tej samej minucie. Od 84. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Fabricio Coloccini
90′ Luan Garcia Teixeira
Marcelo Andrés Herrera Mansilla
Gustavo Raúl Gómez Portillo
Damián Alfredo Pérez
64′ Mayke Rocha de Oliveira
Gonzalo Rodriguez
63′ Raphael Cavalcante Veiga
Marcos Nicolás Senesi Barón88′
Moisés Lima Magalhães
Raúl Alberto Loaiza Morelos
84′ Felipe Melo de Carvalho
Román Fernando Martínez90′
José Rafael Vivian
Gustavo Adolfo Torres Grueso
60′ Miguel Ángel Borja Hernández
Gino Peruzzi Lucchetti88′
76′ Lucas Rafael Araujo Lima
Víctor Salazar
Hyoran Kaue Dalmoro
Carlos Manuel Insaurralde
Matheus Fernandes Siqueira
Gerónimo Gastón Poblete
63′  69′ 76′ Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Ariel Mauricio Rojas
Alejandro Abraham Guerra Morales
Juan Camilo Salazar Hinestrosa88′
Jean Raphael Vanderlei Moreira

Carlos Eduardo Ferreira de Souza

60′ Arthur Mendonça Cabral

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Palmeiras otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Palmeiras w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.