6. kolejka CONMEBOL Libertadores: Liga Deportiva Universitaria de Quito - CD San José 4-0 (0-0)

9 maja odbył się pojedynek 6. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami LDU Quito i CD San Jose. Mecz zakończył się zwycięstwem LDU Quito 4-0.

A. Julio 68',74',88'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jaira Torrica z CD San Jose, a w 41. minucie Franklina Guerrę z drużyny przeciwnej.

Trener LDU Quito postanowił zagrać agresywniej. W 54. minucie zmienił pomocnika Luisa Chicaizę i na pole gry wprowadził napastnika Rodriga Aguirrego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie za Juana Anangonó wszedł Cristian Martínez.

W 64. minucie kartkę dostał Marcelo Gomes z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy LDU Quito w 65. minucie spotkania, gdy Cristian Martínez zdobył pierwszą bramkę. W 68. minucie arbiter pokazał kartkę Césarowi Menie, zawodnikowi gości.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna LDU Quito, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 2-0 podwyższył Anderson Julio.

W 74. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Anderson Julio z LDU Quito.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia Anderson Julio hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 4-0. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Cristian Martínez.

W 89. minucie kartkę otrzymał Mario Ovando z CD San Jose. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Carlos Emilio Lampe Porras
41′ Franklin Joshua Guerra Cedeño
Jorge Leonardo Toco Arredondo
José Alfredo Quinteros Ordóñez
Jair Torrico Camacho32′
83′ Carlos Emilio Rodríguez Rodríguez
José Marcelo Gomes64′ 75′
54′ Luis Andrés Chicaiza Morales
Helmut Enrique Gutiérrez Zapana
Jefferson Alfredo Intriago Mendoza
Mario Alberto Ovando Padilla89′
 68′, 74′, 88′ Anderson Andrés Julio Santos
Didi Torrico Camacho
Jefferson Gabriel Orejuela Izquierdo
Iker Hernández Ezquerro
Édison Fernando Vega Obando
Carlos Enrique Saucedo Urgel80′
54′ Juan Luis Anangonó León
Kevin Aquilino Fernández Capuma87′
José Manuel Ayoví Plata
Ronald Segovia Calzadilla
Leonel Romario Nazareno Delgado
Luis Rodrigo Banegas Cury
83′ Nicolás Omar Freire

Djorkaeff Neicer Reascos González

54′ Rodrigo Sebastián Aguirre Soto

54′  65′ Cristian Martínez Borja

Jacob Israel Murillo Moncada

Zespół LDU Quito zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.