6. kolejka CONMEBOL Libertadores: Gremio - America Cali 1-1 (0-0)

23 października na Arena do Grêmio w Porto Alegre odbył się mecz 6. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Gremio i Ameriki Cali. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

W. Kannemann 53' (samob.)

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

Drugą połowę zespół Gremio rozpoczął w zmienionym składzie, za Luisa Orejuelę, Lucasa Silvę weszli Luiz Fernando, Isaque. W 53. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

W tej samej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Gremio Walter Kannemann. W 64. minucie Juan Pérez został zmieniony przez Jhona Ariasa.

Między 68. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Gremio: Maicon, Robinho, Pepê, na ich miejsce weszli: Éverton, Thaciano, Ferreira. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Carlosa Sierry, Santiago Morena zajęli: Felipe Jaramillo, Yesus Cabrera. W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Thaciana z Gremio, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Yesusa Cabrerę z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Walter Kannemann z Gremio i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 32. minucie.

W doliczonej siódmej minucie spotkania sędzia ukarał żółtymi kartkami Edwina Velasca, Duvána Vergarę, Marlona Torresa z drużyny gości. W 11. minucie doliczonego czasu pojedynku Diego Souza wyrównał wynik meczu z karnego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Marlon Aldair Torres Obeso90′
53′ (samob.) 32′ 90′ Walter Kannemann
Juan Pablo Segovia González13′
Diogo Barbosa Mendanha
Edwin Alexis Velasco Uzuriaga90′
42′ 46′ Lucas Silva Borges
Rafael Andrés Carrascal Avilez
46′ Luis Manuel Orejuela García
Carlos José Sierra López75′
77′ Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Luis Alejandro Paz Mulato
4′ 68′ Maicon Thiago Pereira de Souza
Santiago Moreno85′
53′ (k.) 68′ Róbson Michael Signorini
Juan David Pérez Benítez64′
 90′ (k.) Diego de Souza Andrade
Yesus Segundo Cabrera Ramírez85′ 90′
68′ Éverton Cardoso da Silva
Felipe Jaramillo Velásquez75′
68′ 79′ Thaciano Mickael da Silva
Daniel Alexander Quiñones Navarro
Darlan Pereira Mendes
Luis Francisco Sánchez Mosquera
46′ Isaque Elias Brito

Guilherme da Silva Azevedo

77′ Aldemir dos Santos Ferreira

46′ Luiz Fernando Moraes dos Santos

Arbiter pokazał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Gremio, natomiast zawodnikom gości przyznał sześć żółtych.

Drużyna Gremio w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.