6. kolejka CONMEBOL Libertadores: Flamengo Río de Janeiro - CD Popular Junior FC SA 3-1 (2-0)

W spotkaniu 6. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 22 października, zespół Flamengo Río de Janeiro wygrał z Popularem Junior 3-1 (2-0). Pojedynek odbył się na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro.

CONMEBOL Libertadores
2020-10-22 02:30 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Patricio Loustau
T. Gutiérrez 69'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Flamengo Río de Janeiro wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Thuler wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo Río de Janeiro, zdobywając bramkę w 10. minucie starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Flamengo Río de Janeiro w 40. minucie spotkania, gdy Lincoln strzelił drugiego gola.

Drugą połowę drużyna Flamengo Río de Janeiro rozpoczęła w zmienionym składzie, za Williana Arão, Vitinha weszli Gomes, Lazaro. W 68. minucie Thuler zastąpił Gabriela Nogę.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Populara Junior doszło do zmiany. Larry Vásquez wszedł za Didiera Morena.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie kontaktowego gola dla zawodników Populara Junior strzelił Teofilo Gutierrez. Asystę zanotował Gabriel Fuentes.

W 71. minucie w zespole Populara Junior doszło do zmiany. Fabián Viáfara wszedł za Luisa Gonzáleza.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Flamengo Río de Janeiro, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem meczu wynik ustalił Bruno Henrique. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Matheuzinho.

Chwilę później trener Flamengo Río de Janeiro postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Lincolna wszedł Ramon, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Flamengo Río de Janeiro utrzymać prowadzenie. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Edwuinowi Cetrému z Populara Junior. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Marlon Javier Piedrahita Londoño85′
 10′ 68′ Matheus Soares Thuler
Dany Alejandro Rosero Valencia
Leonardo Pereira
Willer Emilio Ditta Pérez
Renê Rodrigues Martins
Gabriel Rafael Fuentes Gómez
46′ Victor Vinicius Coelho Santos
Didier Andrés Moreno Asprilla69′
Michael Richard Delgado de Oliveira
Luis Daniel González Cova71′
 75′ Bruno Henrique Pinto
Edwuin Steven Cetré Angulo90′
46′ Willian Souza Arão da Silva
Rubén Leonardo Pico Carvajal
Ribas da Cunha Diego
Teofilo Gutierrez  69′
 40′ 80′ Lincoln Corrêa dos Santos
Sherman Andrés Cárdenas Estupiñán
80′ Ramon Ramos Lima
James Amilkar Sánchez Altamiranda85′
68′ Gabriel Rodrigues Noga
Larry Vásquez Ortega69′
46′ Lazaro Vinicius Marques
Michael Jhon Ander Rangel Valencia
Éverton Augusto de Barros Ribeiro
Luis Fernando Sandoval Oyola
46′ João Victor Gomes da Silva
Carmelo Enrique Valencia Chaverra84′
Gerson Santos da Silva

Pedro Guilherme Abreu dos Santos

Zespół Flamengo Río de Janeiro był w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Populara Junior przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.