6. kolejka CONMEBOL Libertadores: CSD Independiente del Valle - Barcelona SC 2-0 (1-0)

22 października na Estadio Olímpico Atahualpa w Quito odbyło się spotkanie 6. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Independiente' del Valle i Barcelona SC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Independiente' del Valle 2-0.

CONMEBOL Libertadores
2020-10-22 02:30 | Stadion: Estadio Olímpico Atahualpa | Arbiter: Luis Eduardo Quiroz Prado
CSD Independiente del Valle
Barcelona SC
2
0
C. Ortiz 24'
G. Torres 60'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Independiente' del Valle.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie kartkę dostał Jonatan Alvez z Barcelona SC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Independiente' del Valle w 24. minucie spotkania, gdy Cristian Ortiz zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Lorenzo Faravelli.

Między 31. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Independiente' del Valle i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Independiente' del Valle.

Drugą połowę zespół Independiente' del Valle rozpoczął w zmienionym składzie, za Bedera Caiceda, Jacoba Murilla, Luisa Segovię weszli Bryan García, Jhon Sánchez, William Pacho. Także drużyna Barcelona SC wyszła w zmienionym składzie, za Alexandra Bolañosa wszedł Adonis Preciado. W 60. minucie Gabriel Torres zastąpił Edsona Montaña.

Trzeba było trochę poczekać, aby Gabriel Torres wywołał eksplozję radości wśród kibiców Independiente' del Valle, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Cristian Ortiz.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Pedro Velasco z zespołu Barcelona SC. Była to 86. minuta pojedynku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Darío Javier Aimar Álvarez
33′ 46′ Luis Geovanny Segovia Vega
Exon Gustavo Vallecilla Godoy
46′ Beder Julio Caicedo Lastra
Pedro Pablo Velasco Arboleda86′
72′ Fernando Alexander Guerrero Vásquez
Sergio Saúl Quintero Chavez66′
 24′ Cristian Jonatan Ortiz
Alexander David Bolaños Casierra46′
Lorenzo Abel Faravelli
Leandro Emmanuel Martínez82′
43′ 46′ Jacob Israel Murillo Moncada
Matías Damián Oyola77′
Moisés Isaac Caicedo Corozo
Jefferson Gabriel Orejuela Izquierdo31′ 77′
 60′ 60′ Gabriel Arturo Torres Tejada
Freddy Darío Mina Quiñónez82′
46′ William Joel Pacho Tenorio
Nixon Andrés Molina Torres77′
46′ Bryan Jahir García Realpe
Jean Carlos Montaño Valencia77′
Darlin Alberto Leiton Lamilla
Bruno Piñatares Prieto66′
Efrén Alexander Mera Moreira
Adonis Stalin Preciado Quintero46′
72′ Braian Abel Rivero

46′ Jhon Jairo Sánchez Enríquez

60′ Edson Eli Montaño Angulo

Jedenastka Independiente' del Valle była w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Drużyna Independiente' del Valle zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Independiente' del Valle, a piłkarzom Barcelona SC pokazał trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.