6. kolejka CONMEBOL Libertadores: Cruzeiro EC - CS Emelec 1-2 (0-1)

W meczu 6. kolejki CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 9 maja, drużyna Cruzeiro przegrała z CS Emelec 1-2 (0-1).

CONMEBOL Libertadores
2019-05-09 00:15 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Arbiter: A. Rojas
B. Angulo 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Cruzeiro wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 33. minucie sędzia pokazał kartkę Leandrowi Vedze, piłkarzowi CS Emelec.

W 41. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Cruzeiro Fábio. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Rafinie i Fernandowi Guerrerowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CS Emelec.

Drugą połowę drużyna Cruzeiro rozpoczęła w zmienionym składzie, za Rafinhę, Alejandra Cabrala weszli Robinho, David. W 53. minucie sędzia przyznał kartkę Estebanowi Dreerowi z CS Emelec.

W 59. minucie Hólger Matamoros został zmieniony przez Romaria Caiceda. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Cruzeiro doszło do zmiany. Thiago Neves wszedł za Jádsona.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Sassá. Sytuację bramkową stworzył Léo.

W następstwie utraty bramki trener CS Emelec postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Gormana Estacia i na pole gry wprowadził napastnika Ronalda Johnsona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce CS Emelec doszło do zmiany. Dixon Arroyo wszedł za Nicolása Queiroza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CS Emelec w 90. minucie spotkania, gdy Brayan Angulo strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Rodriguinha, piłkarza gospodarzy.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

CS Emelec
41′ (samob.) Fábio Deivson Lopes Maciel
Bryan Dennys Angulo Tenorio  90′ (k.)
65′ Jádson Alves dos Santos
Gorman Isaac Estacio Alegría71′
46′ Alejandro Ariel Cabral
Wílmer Javier Godoy Quiñónez
90′ Rodrigo Eduardo Costa Marinho
Fernando Alexander Guerrero Vásquez43′
43′ 46′ Rafael da Silva Francisco
Hólger Eduardo Matamoros Chunga59′
Henrique Pacheco de Lima
Nicolás Queiroz Martínez78′
 67′ Luiz Ricardo Alves
Dixon Jair Arroyo Espinoza78′
65′ Thiago Neves Augusto
Bryan Alfredo Cabezas Segura
Lucas Daniel Romero
Romario Javier Caicedo Ante59′
46′ Róbson Michael Signorini
Gabriel Jhon Cortéz Casierra
Lucas Silva Borges
Joel Brandon López Pissano
46′ David Correa da Fonseca
Pedro Ángel Quiñónez Rodríguez

Daniel Patricio Angulo Arroyo

Ronaldo Iván Johnson Mina71′

Marcos Gustavo Mondaini

Sędzia wręczył dwie żółte kartki zawodnikom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.