6. kolejka CONMEBOL Libertadores: Colo Colo - Jorge Wilstermann 0-1 (0-0)

W spotkaniu 6. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 21 października, jedenastka Colo Colo przegrała z Jorge' Wilstermann 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Monumental David Arellano w Santiago de Chile.

CONMEBOL Libertadores
2020-10-21 02:30 | Stadion: Estadio Monumental David Arellano | Arbiter: Darío Herrera
CSD Colo Colo Santiago de Chile
Club Jorge Wilstermann
0
1
M. Villarroel 88'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Jorge' Wilstermann.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ismaela Benegasa z Jorge' Wilstermann, a w 29. minucie Óscara Opaza z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Colo Colo rozpoczął w zmienionym składzie, za Césara Fuentesa wszedł Branco Provoste. W 57. minucie arbiter ukarał kartką Juana Insaurraldego, piłkarza Colo Colo.

W 60. minucie Cristian Chávez zastąpił Serginha. W tej samej minucie w drużynie Colo Colo doszło do zmiany. Javier Parraguez wszedł za Estebana Paredesa. Trener Colo Colo postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Leonarda Valencię i na pole gry wprowadził napastnika Nicolása Blandiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 73. minucie Bryan Vejar został zmieniony przez Ronalda De La Fuentego, co miało wzmocnić drużynę Colo Colo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Melgara na Moisésa Villarroela. Po chwili trener Jorge' Wilstermann postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Jaime Arrascaita, a murawę opuścił Gilbert Álvarez. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 83. minucie, w jedenastce Jorge' Wilstermann za Patricia Rodrígueza wszedł Ramiro Ballivian, a w zespole Colo Colo Óscar Opazo zmienił Ivána Moralesa.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Felipe Campos z Colo Colo.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Moisés Villarroel dla jedenastki Jorge' Wilstermann. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Jaime Arrascaita.

W 89. minucie kartkę dostał Ramiro Ballivian, zawodnik gości.

Arnaldo Andrés Giménez Dos Santos
29′ 83′ Óscar Mauricio Opazo Lara
Ismael Benegas Arévalos5′
85′ Felipe Manuel Campos Mosqueira
Ronny Fernando Montero Martínez
57′ Juan Manuel Insaurralde
Edward Mauro Zenteno Álvarez
73′ Bryan Alfonso Vejar Utreras
Carlos Antonio Melgar Vargas74′
60′ Leonardo Felipe Valencia Rossel
Esteban Gabriel Orfano
Gabriel Alonso Suazo Urbina
Patricio Julián Rodríguez83′
46′ César Nicolás Fuentes González
Cristian Manuel Chávez60′
Marcos Nikolas Bolados Hidalgo
Juan Pablo Aponte Gutiérrez
60′ Esteban Paredes
Didi Torrico Camacho
Basilio Gabriel Costa Heredia
Gilbert Álvarez Vargas82′
Miguel Angel Pinto
Luis Alberto Ojeda
73′ Ronald Vladimir De La Fuente Arias
Oscar Edmundo Vaca Ortega
46′ Branco Antonio Provoste Ovalle
Cristian Paul Arano Ruiz
Bryan Andrés Soto Pereira
Jaime Darío Arrascaita Iriondo82′
60′ Nicolás Blandi
Sergio Henrique Francisco60′
83′ Iván Andrés Morales Bravo
Sebastián Galindo Novillo
60′ Javier Andrés Parraguez Herrera
Moisés Villarroel Angúlo74′  88′

Przewaga drużyny Colo Colo w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Drużyna Colo Colo zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dwie. Zawodnicy Jorge' Wilstermann otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Jorge' Wilstermann w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.