6. kolejka CONMEBOL Libertadores: Club Olimpia - Delfín SC 0-1 (0-0)

W starciu 6. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 21 października, jedenastka Olimpii przegrała z Delfín SC 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Manuel Ferreira w Asunciónie.

A. Ale 81'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Oscara Beníteza z Delfín SC, a w 36. minucie Ivána Torresa z drużyny przeciwnej.

W 48. minucie arbiter pokazał kartkę Luisowi Candze z drużyny gości. Niedługo później trener Olimpii postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Juana Rojasa wszedł Luis de La Cruz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Olimpii nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

W tej samej minucie Alejandro Silva zastąpił Isidra Pittę. W 65. minucie Luis Cangá został zmieniony przez Carlosa Rodrígueza, a za Oscara Beníteza wszedł na boisko Juan Rojas, co miało wzmocnić drużynę Delfín SC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivána Torresa na Jorge Ariasa oraz Derlisa Gonzáleza na Néstora Camacha. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał kartką Alfreda Aguilara, piłkarza gospodarzy.

Mimo że jedenastka Delfín SC nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 118 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 81. minucie na listę strzelców wpisał się Agustín Ale. W zdobyciu bramki pomógł Charles Vélez.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Diego Polencie i Maximowi Banguerze.

Delfín SC
78′ Alfredo Ariel Aguilar
Maximo Banguera90′
Sérgio Andrés Otálvaro Botero
Harold Jonathan González Guerrero
Antolin Alcaraz Viveros
Luis David Cangá Sánchez48′ 65′
90′ Diego Fabián Polenta Musetti
Agustín Ale Perego  81′
36′ 75′ Iván Arturo Torres Riveros
Geovanny Enrique Nazareno Simisterra
64′ Juan Rodrigo Rojas Ovelar
Oscar Benítez29′ 72′
64′ Alejandro Daniel Silva González
Julio Joao Ortiz Landázuri90′
Richard Ortiz Busto
Janner Hitcler Corozo Alman
Jorge Eduardo Recalde Ramírez
Charles Ariel Vélez Plaza
75′ Derlis Alberto González Galeano
José Adolfo Valencia Arrechea90′
90′ Roque Santa Cruz
Carlos John Garcés Acosta
Librado Daniel Azcona Salinas
Alain Baroja Méndez
75′ Jorge Enrique Arias De la Hoz
Dennis Wilber Corozo Villalva
Alan Max Benítez Domínguez
Jerry Gabriel León Nazareno
64′ Luis Eladio de La Cruz
Roberto Francisco Luzárraga Mendoza90′
Carlos Adalberto Rolón Ibarra
Francisco Javier Mera Herrera
75′ Néstor Abraham Camacho Ledesma
Juan Diego Rojas Caicedo72′
64′ Isidro Miguel Pitta Saldívar
Alejandro Javier Villalva Pavón
90′ Jorge Rojas
Jairo Antonio Carreño Vélez
Diego Joel Torres Garcete
Segundo Arlen Portocarrero Rodríguez

Przewaga drużyny Olimpii w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Olimpii. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Delfín SC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.