6. kolejka CONMEBOL Libertadores: Club Bolívar - Club Guarani Asuncion 2-3 (0-1)

22 października na Estadio Hernando Siles w La Pazie odbył się pojedynek 6. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Clubu Bolivar i Guarani Asuncion. Mecz zakończył się zwycięstwem Guarani Asuncion 3-2.

CONMEBOL Libertadores
2020-10-22 02:30 | Stadion: Estadio Hernando Siles | Arbiter: Angelo Hermosilla Baeza
J. Florentín 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Guarani Asuncion wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Guarani Asuncion nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie bramkę zdobył Fernando Fernández.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Guarani Asuncion.

Na drugą połowę drużyna Clubu Bolivar wyszła w zmienionym składzie, za Roberta Fernándeza wszedł Álvaro Rey. W 50. minucie żółtą kartkę dostał Jairo Quinteros, zawodnik gospodarzy.

Trener Clubu Bolivar postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Leonarda Vacę i na pole gry wprowadził napastnika Andersona Cruza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 66. minucie za Edgara Beniteza wszedł Nicolás Maná. W tej samej minucie w zespole Guarani Asuncion doszło do zmiany. Cecilio Domínguez wszedł za Fernanda Fernándeza.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Jairo Quinteros, osłabiając drużynę Clubu Bolivar. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 50. minucie.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 80. minucie Marcos Riquelme wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Erwin Saavedra.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 89. minucie na listę strzelców wpisał się Roberto Domínguez. Przy zdobyciu bramki asystował Juan Arce.

W doliczonym czasie gry w zespole Guarani Asuncion doszło do zmiany. Rodney Redes wszedł za Rodriga Fernándeza.

Drużyna Clubu Bolivar krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ zespół gości doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Nicolás Maná. Asystę przy bramce zaliczył José Florentín.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał żółtą kartkę José Florentínowi z drużyny gości.

Niedługo po stracie gola zespół Guarani Asuncion ponownie pokazał swoją wyższość. Dwie minuty później wynik ustalił José Florentín. Bramka padła po podaniu Rodneya Redesa.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-3.

Gaspar Andrés Servio
74′ Diego Bejarano Ibañez
Víctor Hugo Dávalos Aguirre
50′ 72′ Jairo Quinteros Sierra
Alexis Villalva Mosqueda
Luis Alberto Gutiérrez Herrera
Roberto Fernández Urbieta
74′ Jorge Enrique Flores Yrahory
Miguel Ángel Benítez Guayuan
46′ Roberto Carlos Fernández Toro
Cristhian Javier Báez
57′ Leonardo Vaca Gutiérrez
Fernando Omar Barrientos73′
Juan Carlos Arce Justiniano
José Ignacio Florentín Bobadilla  90′ 90′
Erwin Mario Saavedra Flores
Rodrigo Fernández Cedrés90′
74′ Pedro Jesús Azogue Rojas
Fernando Fabián Fernández Acosta  13′ 66′
 80′ Marcos Daniel Riquelme
Edgar Milciades Benitez Santander66′
Guillermo Viscarra Bruckner
Devis Estiven Vásquez Llach
74′  89′ Roberto Carlos Domínguez Fuentes
Rodney Iván Redes Cáceres90′
Luis Fernando Haquin Lopez
Félix Jesús María Llano Centurión
Adrian Jhonny Jusino Cerruto
Milton Marcelo Maciel Brítez
74′ Juan Cataldi
Nicolás Andrés Maná66′  90′
Cristhian Machado Pinto
Jorge Emanuel Morel Barrios73′
Fidencio Oviedo Domínguez
Matías Emanuel Segovia Torales
46′ Álvaro Rey
Cecilio Andrés Domínguez Ruiz66′
74′ Victor Alonso Abrego Aguilera
Estiven Osmar Pérez Yegros
Vladimir Castellón Colque

57′ Anderson Emanuel Castelo Branco Cruz

Przewaga drużyny Clubu Bolivar w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom Clubu Bolivar, a zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna Clubu Bolivar w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.