6. kolejka CONMEBOL Libertadores: Club Alianza Lima - CD Palestino 1-2 (1-1)

W starciu 6. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 8 maja, drużyna Alianzy Lima przegrała z CD Palestino 1-2 (1-1).

R. Tarifeño 37',54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół CD Palestino wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Alianzy Lima nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie bramkę zdobył Tomas Costa. Asystę przy bramce zaliczył Joazinho Arroé.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 37. minucie bramkę wyrównującą zdobył Renato Tarifeño. Przy strzeleniu gola pomagał Guillermo Soto.

W 42. minucie arbiter pokazał kartkę Guillermowi Sotowi z zespołu gości. W tej samej minucie za Bryana Vejara wszedł Enzo Guerrero. W ostatniej minucie pierwszej połowy kartką został ukarany Tomas Costa, piłkarz Alianzy Lima.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Alianzy Lima wyszła w zmienionym składzie, za José Guidina wszedł José Rosell. W 50. minucie kartkę dostał Luis Del Pino z CD Palestino.

Niedługo później Renato Tarifeño wywołał eksplozję radości wśród kibiców CD Palestino, strzelając kolejnego gola w 54. minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się César Cortés.

W 56. minucie kartkę dostał Alejandro González, zawodnik gości. W 65. minucie w zespole Alianzy Lima doszło do zmiany. Paulo Cruzado wszedł za Tomasa Costę. Trener Alianzy Lima postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Joazinha Arroégo i na pole gry wprowadził napastnika Adriána Ugarrizę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Carlosa Beltrána, piłkarza Alianzy Lima. W 75. minucie w zespole CD Palestino doszło do zmiany. Ignacio Herrera wszedł za Fabiána Ahumadę. Chwilę później trener CD Palestino postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Luisa Jiméneza wszedł Diego Rosende, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie CD Palestino utrzymać prowadzenie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

José Ignacio González Catalán
70′ Carlos Javier Beltrán Neroni
Alejandro Damián González Hernández56′
Gonzalo Damián Godoy Silva
Guillermo Tomás Soto Arredondo42′
46′ José Andre Guidino Otero
Luis Enrique Del Pino Mago50′
Hansell Argenis Riojas La Rosa
Carlos Agustín Farías
67′ Joazinho Waldhir Arroé Salcedo
Luis Antonio Jiménez Garcés79′
Wilder José Cartagena Mendoza
Cristóbal Andrés Jorquera Torres
 18′ 45′ 65′ Tomas Costa
Ignacio Nicolás Ayala Rojas
46′ José Anthony Rosell Delgado
Enzo Francesco Guerrero Segovia42′
Héctor Aldair Salazar Tejada
Diego Rosende Lagos79′
65′ Paulo Rinaldo Cruzado Durand
Lucas Giuliano Passerini
67′ Adrián Martín Ugarriza Tello
Yerko Marcelo Rojas Godoy

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.