6. kolejka CONMEBOL Libertadores: CF Nacional - Cerro 1-1 (0-1)

8 maja w Montevideo odbył się mecz 6. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami CF Nacional i Cerro. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

S. Arzamendia 45'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć jedenastka Cerro wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter wręczył kartkę Alvarowi Pereirze z CF Nacional.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Cerro nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Santiago Arzamendia.

Minutę później sędzia pokazał kartkę Marcosowi Angeleriemu, zawodnikowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cerro.

W 55. minucie Luis Carvalho został zastąpiony przez Mathías Nicolás Laborda Malseñida. W następstwie utraty gola trener CF Nacional postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Mathiasa Cardacia i na pole gry wprowadził napastnika Rodriga Amarala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 59. minucie wynik ustalił Rodrigo Amaral.

Niedługo później trener Cerro postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Nelsona Valdeza. Na boisko wszedł Diego Churín, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 73. minucie Santiago Rodríguez został zmieniony przez Kevina Ramíreza, co miało wzmocnić drużynę CF Nacional. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Federica Carriza na Hernána Novicka w 75. minucie oraz Joaquína Larriveya na Jorge Beníteza w tej samej minucie. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Joaquín Arzura z jedenastki gospodarzy. Była to 90. minuta pojedynku.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Juan Pablo Carrizo
45′ Marcos Angeleri
Santiago Arzamendia Duarte  45′
55′ Luis Felipe Carvalho da Silva
Marcos Antonio Caceres Centurión
43′ Alvaro Pereira
Juan Marcelo Escobar Chena
Ariel Agustín Sant'Anna Quintero
Juan Camilo Saiz Ortegón
90′ Joaquín Arzura
Federico Gastón Carrizo75′
Felipe Ignacio Carballo Ares
Marcelo José Palau Balzaretti
55′ Mathias Adolfo Cardacio Alaguich
Óscar Ramón Ruiz Roa
73′ Santiago Mariano Rodríguez Molina
Rodrigo Munoz
55′ Mathías Nicolás Laborda Malseñido
Jorge Daniel Benítez Guillén85′
55′  59′ Rodrigo Nahuel Amaral Pereira
Diego Churín70′
Gonzalo Ruben Bergessio

73′ Kevin Federik Ramírez Dutra

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom CF Nacional przyznał trzy żółte.