6. kolejka CONMEBOL Libertadores: CF Nacional - Alianza Lima 2-0 (2-0)

22 października na Estadio Gran Parque Central w Montevideo odbyło się spotkanie 6. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami CF Nacional i Alianzy Lima. Starcie zakończyło się zwycięstwem CF Nacional 2-0.

CONMEBOL Libertadores
2020-10-22 00:15 | Stadion: Estadio Gran Parque Central | Arbiter: Juan Gabriel Benítez
Club Nacional de Football Montevideo
Club Alianza Lima
2
0
G. Bergessio 8'
A. Trezza 31'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół CF Nacional wygrał aż trzy razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie bramkę zdobył Gonzalo Bergessio. Asystę zanotował Rodrigo Amaral.

W 22. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Trzeba było trochę poczekać, aby Alfonso Trezza wywołał eksplozję radości wśród kibiców CF Nacional, zdobywając kolejną bramkę w 31. minucie meczu. Od 34. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Rodrigowi Amaralowi z CF Nacional. W 60. minucie za Kevina Ferreyrę wszedł Joazinho Arroé.

W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alfonsa Trezzę z CF Nacional, a w 73. minucie Gonzala Sáncheza z drużyny przeciwnej. W 88. minucie w zespole Alianzy Lima doszło do zmiany. Miguel Cornejo wszedł za Carlosa Ascuesa. W drugiej połowie nie padły gole.

Oslimg Roberto Mora Pasache
77′ Emiliano Martínez Toranza
Kevin Josué Ferreyra Chonlón60′
59′ 62′ Rodrigo Nahuel Amaral Pereira
Josepmir Aarón Ballón Villacorta45′
 8′ 66′ Gonzalo Ruben Bergessio
Patricio Rodolfo Rubio Pulgar 22′ (k.)
 31′ 68′ 77′ Alfonso Trezza Hernández
Franco Anthony Medina Soto
77′ Santiago Cartagena Albistur
Miguel Angel Cornejo Loli88′
77′ Carlos Adrián Vila Núñez
Paulo Rinaldo Cruzado Durand
62′ Sebastian Fernandez
Jeremi Aldair Escate Gallegos
Axel Alejandro Pérez Etchelar
Didier Jeanpier La Torre Arana
66′ Thiago Vecino Berriel

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Alianzy Lima w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.