6. kolejka CONMEBOL Libertadores: CD Universidad Católica - Internacional Porto Alegre 2-1 (1-1)

23 października na Estadio San Carlos de Apoquindo w Santiago de Chile odbył się pojedynek 6. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Universidadu Catolica i Porto Alegre. Starcie zakończyło się zwycięstwem Universidadu Catolica 2-1.

CONMEBOL Libertadores
2020-10-23 02:30 | Stadion: Estadio San Carlos de Apoquindo | Arbiter: Mauro Vigliano
CD Universidad Católica
Internacional Porto Alegre
2
1
F. Zampedri 25',89'
A. D'Alessandro 24'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Porto Alegre.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 20. minucie sędzia pokazał kartkę Césarowi Pinaresowi z Universidadu Catolica.

W tym czasie piłkarze Porto Alegre nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 24. minucie z karnego bramkę zdobył Andrés D'Alessandro.

Zawodnicy Universidadu Catolica nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Fernando Zampedri.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Porto Alegre: Víctorowi Cueście w 29. i Andrésowi D'Alessandrowi w 32. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie w zespole Porto Alegre doszło do zmiany. Marcos Guilherme wszedł za João Peglowa. W tej samej minucie William Pottker został zmieniony przez Edenílsona.

Między 59. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Fernando Zampedri wywołał eksplozję radości wśród kibiców Universidadu Catolica, zdobywając kolejną bramkę w 89. minucie spotkania. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jussie i Jose Fuenzalidzie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Víctor Leandro Cuesta29′
59′ Valber Roberto Huerta Jerez
Rodrigo Modesto da Silva Moledo
87′ Alfonso Cristián Parot Rojas
Uendel Pereira Gonçalves79′
Ignacio Antonio Saavedra Pino
Gustavo Nonato Santana72′
20′ César Ignacio Pinares Tamayo
João Gabriel Martins Peglow56′
90′ Jose Fuenzalida
Andrés Nicolás D'Alessandro  24′ (k.) 32′ 72′
Gastón Adrián Lezcano
Damián Marcelo Musto
 25′, 89′ 63′ Fernando Matías Zampedri