6. kolejka CONMEBOL Libertadores: CA Boca Juniors Bueons Aires - Caracas FC 3-0 (3-0)

23 października na Estadio Alberto José Armando w Ciudadzie de Buenos Aires odbył się pojedynek 6. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Boca Juniors i Caracas. Mecz zakończył się zwycięstwem Boca Juniors 3-0.

CONMEBOL Libertadores
2020-10-23 02:30 | Stadion: Estadio Alberto José Armando | Arbiter: Christian Ferreyra
C. Tevez 33',44'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla jedenastki Caracas. W 14. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Caracas.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Rosmel Villanueva z drużyny gości. Była to 15. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Boca Juniors (”Los Xeneizes”) w 27. minucie spotkania, gdy Lisandro López strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Edwin Cardona.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Boca Juniors, zdobywając kolejną bramkę. W 33. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Carlos Tevez. Asystę przy golu zaliczył Frank Fabra.

W 44. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Carlos Tevez z ”Los Xeneizes”. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Drugą połowę jedenastka Caracas rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ricarda Andreuttiego wszedł Saúl Guarirapa. W 49. minucie arbiter pokazał kartkę Alexisowi Blancowi, piłkarzowi gości.

W 57. minucie Franco Soldano zastąpił Ramóna Ábilę. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Caracas doszło do zmiany. Diego Castillo wszedł za Kwaku Oseia. Chwilę później trener ”Los Xeneizes” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Julia Buffariniego. Na boisko wszedł Leonardo Jara, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Między 72. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Caracas: Alexis Blanco, Luis Casiani, Anderson Contreras, na ich miejsce weszli: Rodrigo Febres, Javier Maldonado, Jorge Echeverría. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Carlosa Teveza, Edwina Cardony zajęli: Javier Obando, Gonzalo Maroni.

Beycker Eduardo Velásquez Ortega
71′ Julio Alberto Buffarini
Luis Fernando Casiani Zúñiga75′
 27′ Lisandro Ezequiel López Dessypris
Nicolás Capaldo Toboas
Robert Enrique Hernández Aguado 14′ (k.)
87′ Edwin Andrés Cardona Bedoya
Leonardo José Flores Soto
 33′, 44′ 72′ Carlos Tevez
Anderson Rafael Contreras Pérez81′
57′ Franco Soldano
Alexis Hernán Blanco49′ 75′
Agustín Daniel Rossi
Cristhian Jesús Flores Ramírez
Gastón Luciano Ávila
Diego Antonio Castillo Prado70′
71′ Leonardo Rafael Jara
Javier Alejandro Maldonado Manzini75′
Emanuel David Más Sgros
Junior Alberto Moreno Paredes
Jorman David Campuzano Puentes
Renné Alejandro Rivas Alezones
87′ Gonzalo Maroni
Rodrigo Febres Chacón75′
57′ Ramón Darío Ábila
Saúl Alejandro Guarirapa Briceño46′
72′ Javier Agustín Obando

Oscar Exequiel Zeballos

Zespół ”Los Xeneizes” był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników Boca Juniors żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Caracas w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.