5. kolejka Copa Libertadores: Club Libertad Asuncion - Gremio Porto Alegre 0-2 (0-1)

W starciu 5. kolejki Copa Libertadores, które rozegrane zostało 24 kwietnia, jedenastka Libertadu przegrała z Gremio 0-2 (0-1).

Everton 29',84'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Libertadu.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 29. minucie kartkę dostał Ángel Cardozo, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gremio w 29. minucie spotkania, gdy Everton zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Alisson.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Matheusowi Henriquemu z Gremio. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Gremio.

Drugą połowę zespół Gremio rozpoczął w zmienionym składzie, za Maicona wszedł Michel. W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Edgarowi Benitezowi, zawodnikowi Libertadu.

W 64. minucie Ángel Cardozo zastąpił Jorge Recaldego. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Libertadu doszło do zmiany. Adrián Martínez wszedł za Edgara Beniteza. W 73. minucie arbiter przyznał kartkę André z zespołu gości.

Chwilę później trener Gremio postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego André. Na boisko wszedł Diego Tardelli, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 80. minucie, w drużynie Gremio za Alissona wszedł Pepê, a w jedenastce Libertadu Cristian Riveros zmienił Alana Beníteza. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Jeana Pyerre'a, piłkarza gości.

Zespół Libertadu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 84. minucie Everton po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Libertad: Luisowi Cardozowi w 88. minucie i Jorge Recaldemu w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Paulo Victor de Mileo Vidotti
88′ Luis Carlos Cardozo Espillaga
Bruno Cortês Barbosa
Iván Rodrigo Piris Leguizamón
Pedro Tonon Geromel
José María Canale Domínguez
Leonardo Gomes da Conceição Silva
29′ 64′ Ángel Rodrigo Cardozo Lucena
Walter Kannemann
Matías David Espinoza Acosta
Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa81′
Alexander Mejia
Alisson Euler de Freitas Castro80′
80′ Cristian Riveros
Matheus Henrique de Souza37′
Oscar Cardozo
Maicon Thiago Pereira de Souza46′
Antonio Bareiro Álvarez
André Felipe Ribeiro de Souza73′ 74′
51′ 67′ Edgar Milciades Benitez Santander
Everton Sousa Soares  29′, 84′
Carlos María Servín Caballero
. Julio Cesar
80′ Alan Max Benítez Domínguez
Walter Iván Montoya
64′ 90′ Jorge Eduardo Recalde Ramírez
Eduardo Gabriel Aquino Cossa80′
67′ Adrián Emmanuel Martínez
Luan Guilherme de Jesús Vieira
Rodrigo Rivero Fernández
Felipe dos Reis Pereira Vizeu do Carmo

Mário Sérgio Santos Costa

Diego Tardelli Martins74′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.