5. kolejka Copa Libertadores: CD Lara - Cruzeiro EC 0-2 (0-1)

W starciu 5. kolejki Copa Libertadores, które rozegrane zostało 23 kwietnia, drużyna Larów przegrała z Cruzeiro 0-2 (0-1).

CONMEBOL Libertadores
2019-04-23 22:00 | Stadion: Estadio Metropolitano de Fútbol de Lara | Arbiter: G. Vargas
CD Lara
Cruzeiro Belo Horizonte
0
2
Fred 31'
Sassá 78'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Cruzeiro.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cruzeiro w 31. minucie spotkania, gdy Fred strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Thiago Neves.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cruzeiro.

W 55. minucie w jedenastce Larów doszło do zmiany. Freddy Vargas wszedł za Lorenza Frutosa. W 63. minucie Thiago Neves został zmieniony przez Jádsona.

W 69. minucie w drużynie Cruzeiro doszło do zmiany. Sassá wszedł za Freda. Trener Larów postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Jorge Yriartego i na pole gry wprowadził napastnika Jaira Otera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cruzeiro w 78. minucie spotkania, gdy Sassá zdobył z karnego drugą bramkę. W 81. minucie Gonzalo Di Renzo został zmieniony przez Richarda Figueroa, co miało wzmocnić zespół Larów. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rafinhę na Davida.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Marcos Gabriel do Nascimento
70′ Jorge Luis Yriarte González
Thiago Neves Augusto63′
55′ Lorenzo Rodrigo Frutos
Henrique Pacheco de Lima
Jaime José Moreno Ciorciari
Lucas Silva Borges
81′ Gonzalo Ignacio Di Renzo
Alejandro Ariel Cabral
81′ Richard José Figueroa Avilés
Rodrigo Eduardo Costa Marinho
70′ Jairo José Otero Vásquez
Luiz Ricardo Alves69′  78′ (k.)
55′ Freddy Enrique Vargas Piñero
David Correa da Fonseca82′

Drużyna Larów zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.