5. kolejka Copa Libertadores: Atlético Mineiro - CF Nacional 0-1 (0-0)

24 kwietnia w Belo Horizonte odbyło się starcie 5. kolejki Copa Libertadores pomiędzy drużynami Atlético Mineiro i CF Nacional. Pojedynek zakończył się zwycięstwem CF Nacional 1-0.

CONMEBOL Libertadores
2019-04-24 02:30 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Arbiter: F. Rapallini
CA Mineiro Belo Horizonte
Club Nacional de Football Montevideo
0
1
F. Carballo 87'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu CF Nacional.

Już w pierwszych minutach zespół Atlético Mineiro próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Paula Zuninę z CF Nacional, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Victora z drużyny przeciwnej.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania arbiter ukarał kartką Leonarda Silvę, piłkarza gospodarzy. W 59. minucie Maicon zastąpił Viníciusa Goesa.

W 65. minucie Rafael García został zmieniony przez Mathiasa Cardacia, co miało wzmocnić drużynę CF Nacional. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adílsona na Miguela Teransa. W 69. minucie kartkę dostał Mathias Cardacio z CF Nacional. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce CF Nacional doszło do zmiany. Raúl Rivero wszedł za Gustava Lorenzettiego.

W 78. minucie Gonzalo Bergessio został zmieniony przez Felipe Carballa, co miało wzmocnić zespół CF Nacional. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ricarda Oliveirę na Alerrandra. W 84. minucie kartkę obejrzał Elias z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CF Nacional w 87. minucie spotkania, gdy Felipe Carballo zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Paul Zunino.

W doliczonej czwartej minucie meczu kartką został ukarany Raúl Rivero, piłkarz CF Nacional.

Fernandez
45′ Leandro Bagy Victor
Luis Ricardo Mejía Cajar
46′ Leonardo Fabiano da Silva e Silva
Matías Nicolás Viña Susperreguy
84′ Elias Mendes Trindade
Gustavo Rubén Lorenzetti71′
70′ Adílson Warken
Gabriel Neves Perdomo
Yimmi Javier Chará Zamora
Santiago Mariano Rodríguez Molina
82′ Ricardo de Oliveira
Paul Matías Zunino Escudero25′
59′ Maicon Marques Bitencourt
Gonzalo Castro Irizábal
59′ Vinícius Goes Barbosa de Souza
Pablo Javier García Lafluf
Jair Rodrigues Júnior
Brian Alexis Ocampo Ferreira
70′ Miguel David Terans Pérez
Rodrigo Nahuel Amaral Pereira
82′ Alerrandro Barra Mansa Realino de Souza
Raúl Octavio Rivero Falero71′ 90′
Rafael Elias da Silva

Przewaga zespołu Atlético Mineiro w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dwie. Piłkarze CF Nacional otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.