5. kolejka CONMEBOL Libertadores: Gremio Porto Alegre - CD Universidad Católica 2-0 (0-0)

30 września na Arena do Grêmio w Porto Alegre odbyło się spotkanie 5. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Gremio i Universidadu Catolica. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Gremio 2-0.

Rodrigues 63'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Universidadu Catolica wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 31. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gremio w 47. minucie spotkania, gdy Pepê zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Diego Souza.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę dostał Robinho z Gremio.

Jedenastka Universidadu Catolica ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Rodrigues. Sytuację bramkową stworzył Alisson.

W 67. minucie Robinho został zastąpiony przez Thaciana. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Raimunda Rebolleda, zawodnika Universidadu Catolica. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Matías Ezequiel Dituro
7′ Luis Manuel Orejuela García
Jose Fuenzalida30′
 63′ 81′ Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira
Gastón Adrián Lezcano
90′ Alisson Euler de Freitas Castro
César Ignacio Pinares Tamayo
 47′ 80′ Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Luciano Román Aued31′
Matheus Henrique de Souza
Edson Raúl Puch Cortés
62′ 67′ Róbson Michael Signorini
Ignacio Antonio Saavedra Pino
90′ Diego de Souza Andrade
Carlos Antonio Salomon Tapia
81′ Ruan Tressoldi Netto
Diego Mario Buonanotte Rende
90′ Lucas Araujo de Oliveira
Benjamín Agustín Iglesias Iriarte
67′ Thaciano Mickael da Silva
Alexander Ernesto Aravena Guzmán
80′ Aldemir dos Santos Ferreira
Gonzalo Andrés Tapia Dubournais
90′ Luiz Fernando Moraes dos Santos
Diego Martín Valencia Morello

Przewaga zespołu Universidadu Catolica w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gości, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy Gremio obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Gremio w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości nie skorzystała ze zmian.