5. kolejka CONMEBOL Libertadores: Gremio Porto Alegre - CD Universidad Católica 2-0 (0-0)

30 września na Arena do Grêmio w Porto Alegre odbył się mecz 5. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Gremio i Universidadu Catolica. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Gremio 2-0.

Rodrigues 63'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć starć drużyna Gremio wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 31. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Universidadu Catolica i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Gremio w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 47. minucie bramkę zdobył Pepê. Sytuację bramkową stworzył Diego Souza.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał kartkę Robinhowi, zawodnikowi Gremio.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gremio w 63. minucie spotkania, gdy Rodrigues strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystował Alisson.

W 67. minucie Robinho zastąpił Thaciana. W 69. minucie kartkę dostał Raimundo Rebolledo z zespołu gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Germán Andrés Lanaro
7′ Luis Manuel Orejuela García
Raimundo Andrés Rebolledo Valenzuela69′
 63′ 81′ Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira
Luciano Román Aued31′
90′ Alisson Euler de Freitas Castro
Jose Fuenzalida30′
Matheus Henrique de Souza
César Ignacio Pinares Tamayo
Darlan Pereira Mendes
Ignacio Antonio Saavedra Pino
62′ 67′ Róbson Michael Signorini
Fernando Matías Zampedri
90′ Diego de Souza Andrade
Gastón Adrián Lezcano
 47′ 80′ Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Carlos Antonio Salomon Tapia
81′ Ruan Tressoldi Netto
Diego Mario Buonanotte Rende
90′ Lucas Araujo de Oliveira
Benjamín Agustín Iglesias Iriarte
67′ Thaciano Mickael da Silva
Alexander Ernesto Aravena Guzmán
80′ Aldemir dos Santos Ferreira
Gonzalo Andrés Tapia Dubournais
90′ Luiz Fernando Moraes dos Santos
Diego Martín Valencia Morello

Przewaga jedenastki Universidadu Catolica w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gości, a w drugiej jedną. Piłkarze Gremio obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Gremio w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości nie skorzystała ze zmian.