5. kolejka CONMEBOL Libertadores: Flamengo Río de Janeiro - CSD Independiente del Valle 4-0 (2-0)

W meczu 5. kolejki CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 1 października, zespół Flamengo Río de Janeiro wysoko wygrał z Independiente' del Valle 4-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro.

CONMEBOL Libertadores
2020-10-01 02:30 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Fernando Rapallini
Bruno Henrique 51',72'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Independiente' del Valle.

Już w pierwszych minutach drużyna Independiente' del Valle próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Gabriel Torres z Independiente' del Valle. Była to 22. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Flamengo Río de Janeiro w 26. minucie spotkania, gdy Lincoln zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Matheuzinho.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Flamengo Río de Janeiro, strzelając kolejnego gola. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Pedro. Przy strzeleniu gola asystował Gabriel Barbosa.

W pierwszej minucie doliczonego czasu za Gabriela Barbosę wszedł Bruno Henrique. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bruno Henrique wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo Río de Janeiro, zdobywając kolejną bramkę w 51. minucie starcia. Niedługo później trener Flamengo Río de Janeiro postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Lincolna wszedł Mauricio Isla, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Flamengo Río de Janeiro utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Flamengo Río de Janeiro udało się strzelić gola i wygrać.

W tej samej minucie w zespole Flamengo Río de Janeiro doszło do zmiany. Guilherme Bala wszedł za Matheuzinha.

W 72. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Bruno Henrique z Flamengo Río de Janeiro. Bramka padła po podaniu Giorgiana De Arrascaety.

Od 74. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Między 78. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Flamengo Río de Janeiro: Thiago Maia, Pedro, na ich miejsce weszli: Diego, Michael. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fernanda Guerrera, Gabriela Torresa zajęli: Jhoanner Chávez, Pablo Alvarado. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Jorge Bladimir Pinos Haiman
71′ Matheus França Silva
Anthony Rigoberto Landázuri Estacio
90′ Gabriel Rodrigues Noga
Fernando Alexander Guerrero Vásquez74′ 83′
 26′ 71′ Lincoln Corrêa dos Santos
Lorenzo Abel Faravelli
78′ Thiago Maia Alencar
Cristian Jonatan Ortiz64′
 30′ 78′ Pedro Guilherme Abreu dos Santos
Cristian Alberto Pellerano60′
45′ Gabriel Barbosa Almeida
Pablo Andrés Alvarado83′ 89′
71′ Mauricio Isla
Jhoanner Stalin Chávez Quintero83′
Lazaro Vinicius Marques
Jhon Jairo Sánchez Enríquez64′
78′ Ribas da Cunha Diego
Liberman Bryan Torres Nazareno
Victor Vinicius Coelho Santos
Edson Eli Montaño Angulo60′
71′ Guilherme da Silva Gonçalves

78′ Michael Richard Delgado de Oliveira

Rodrigo Muniz Carvalho

45′  51′, 72′ Bruno Henrique Pinto

Przewaga drużyny Independiente' del Valle w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Independiente' del Valle w drugiej połowie dokonała czterech zmian.