5. kolejka CONMEBOL Libertadores: Delfín SC - CSD Defensa y Justicia 3-0 (1-0)

W spotkaniu 5. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 2 października, zespół Delfín SC wygrał z Defensa y Justicia 3-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Jocay w Mancie.

C. Garcés 75'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Defensa y Justicia.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Delfín SC w 12. minucie spotkania, gdy Janner Corozo zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Maximo Banguera.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Defensa y Justicia: Nelsonowi Acevedowi w 32. i Gabrielowi Hachenowi w 35. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Delfín SC.

Drugą połowę drużyna Defensa y Justicia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Juana Rodrígueza, Edisona Duarte'a, Nelsona Aceveda weszli Nicolás Tripichio, Enzo Coacci, Miguel Merentiel. Także zespół Delfín SC wyszedł w zmienionym składzie, za Jannera Coroza wszedł Alejandro Villalva. Między 62. a 68. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Defensa y Justicia postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Cira Riusa i na pole gry wprowadził napastnika Nicolása Leguizamóna, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Nicolás Tripichio, piłkarz Defensa y Justicia.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Delfín SC, strzelając kolejnego gola. W 72. minucie pokonał bramkarza José Valencia.

Prawie natychmiast Carlos Garcés wywołał eksplozję radości wśród kibiców Delfín SC, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomagał José Valencia.

W 80. minucie Gabriel Hachen został zmieniony przez Valentína Larraldego. Na osiem minut przed zakończeniem starcia sędzia przyznał żółtą kartkę Haroldowi Gonzálezowi z Delfín SC. Chwilę później trener Delfín SC postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Carlosa Garcésa wszedł Jerry León, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Delfín SC utrzymać prowadzenie.

W 90. minucie w zespole Delfín SC doszło do zmiany. Jhon Cifuente wszedł za José Valencię. W doliczonej pierwszej minucie meczu za czerwoną kartkę zszedł z boiska Néstor Breitenbruch osłabiając tym samym drużynę gości. Minutę później żółtą kartką został ukarany Miguel Merentiel, zawodnik gości.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Luis Ezequiel Unsain
82′ Harold Jonathan González Guerrero
Enzo Jeremías Fernández
 72′ 90′ José Adolfo Valencia Arrechea
Marcelo Nicolás Benítez
 12′ 46′ Janner Hitcler Corozo Alman
Edison Mauricio Duarte Barajas46′
68′ Julio Joao Ortiz Landázuri
Nelson Fernando Acevedo32′ 46′
Oscar Benítez
Braian Ezequiel Romero
 75′ 65′ 86′ Carlos John Garcés Acosta
Gabriel Alejandro Hachen35′ 80′
Alain Baroja Méndez
Diego Matías Rodríguez
Dennis Wilber Corozo Villalva
Nahuel Ezequiel Gallardo
86′ Jerry Gabriel León Nazareno
José Nicolás González
46′ Alejandro Javier Villalva Pavón
Valentín Larralde80′
Jairo Antonio Carreño Vélez
Aldo Agustín Maíz Gill
90′ Jhon Jairo Cifuente Vergara
Enzo Gabriel Coacci46′
Segundo Arlen Portocarrero Rodríguez
Nicolás Leguizamón68′

Miguel Ángel Merentiel Serrano46′ 90′

Francisco Andrés Pizzini

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Delfín SC. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów. Przewaga zespołu Defensa y Justicia w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zespół Defensa y Justicia zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną piłkarzom Defensa y Justicia, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Drużyna Delfín SC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.