5. kolejka CONMEBOL Libertadores: Club Olimpia - Santos FC Sao Paulo 2-3 (2-2)

2 października na Estadio Manuel Ferreira w Asunciónie odbył się mecz 5. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Olimpii i Santos. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Santos 3-2.

CONMEBOL Libertadores
2020-10-02 00:00 | Stadion: Estadio Manuel Ferreira | Arbiter: Néstor Fabián Pitana
Kaio Jorge 58'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie po rozpoczęciu kartkę otrzymał Alex z zespołu gości.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Santos otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Carlos Sánchez.

Zawodnicy Olimpii nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 22. minucie Jorge Recalde wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zanotował Alejandro Silva.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 33. minucie Jorge Recalde po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-1. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Néstor Camacho.

W 39. minucie arbiter ukarał kartką Jorge Recaldego, piłkarza gospodarzy.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Santos przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie bramkę wyrównującą zdobył Marinho.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Jobson, zawodnik Santos.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santos w 58. minucie spotkania, gdy Kaio Jorge strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Carlos Sánchez.

W 64. minucie Alejandro Silva został zastąpiony przez Briana Montenegra. W następstwie utraty gola trener Olimpii postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Néstora Camacha i na pole gry wprowadził napastnika Roque Santę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 66. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Santos: Carlos Sánchez, Jobson, Yeferson Soteldo, Kaio Jorge, na ich miejsce weszli: Alison, Ivonei, Lucas Braga, Raniel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Isidra Pitty, Alana Beníteza, Jorge Recaldego zajęli: Jorge Rojas, Sérgio Otálvaro, Luis de La Cruz.

W doliczonej trzeciej minucie pojedynku arbiter pokazał kartki Libradowi Azconie, José Leguizamónowi z Olimpii i Ranilowi z drużyny gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-3.

Pitta
90′ Librado Daniel Azcona Salinas
João Paulo Silva Martins
87′ Alan Max Benítez Domínguez
Marcos Rogério Ricci Lopes
90′ José Ramón Leguizamón Ortega
Carlos Sánchez  14′ (k.) 66′
 22′, 33′ 39′ 87′ Jorge Eduardo Recalde Ramírez
Diego Cristiano Evaristo
Nicolás Mario Domingo
Felipe Jonatan Rocha Andrade
64′ Alejandro Daniel Silva González
Mário Sérgio Santos Costa  40′
64′ Néstor Abraham Camacho Ledesma
Kaio Jorge Pinto Ramos  58′ 80′
76′ Isidro Miguel Pitta Saldívar
Yeferson Julio Soteldo Martínez79′
Pedro Bernardo González Ojeda
John Victor Maciel Furtado
87′ Luis Eladio de La Cruz
Wagner Leonardo Calvelo de Souza
Wilson Gabriel Ibarrola Caballero
Derick Fernando da Silva
87′ Sérgio Andrés Otálvaro Botero
Jean Mota Oliveira de Sousa
76′ Jorge Rojas
Lucas Braga Ribeiro79′
Diego Joel Torres Garcete
Arthur Gomes Lourenço
Diego Ariel Duarte Garcete
Tailson Pinto Gonçalves
64′ Brian Guillermo Montenegro Benítez
Raniel Santana de Vasconcelos80′ 90′
64′ Roque Santa Cruz
Marcos Leonardo Santos Almeida

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Olimpii w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Santos w drugiej połowie dokonał czterech zmian.