5. kolejka CONMEBOL Libertadores: Club Alianza Lima - Estudiantes de Mérida FC 2-2 (1-1)

W meczu 5. kolejki CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 1 października, drużyna Alianzy Lima zremisowała z Estudiantes'em de Mérida 2-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Estadio Alejandro Villanueva.

J. Rivas 35',67'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Estudiantes'u de Mérida.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Alianzy Lima nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie bramkę zdobył Joazinho Arroé. W zdobyciu bramki pomógł Héctor Salazar.

W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yorwina Loba z Estudiantes'u de Mérida, a w 34. minucie Ítala Espinozę z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Estudiantes'u de Mérida odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się José Rivas.

W 39. minucie sędzia przyznał kartkę José Rivasowi z drużyny gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 53. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Patriciowi Rubiowi i Henry'emu Plazasowi. W 63. minucie Wílson Mena został zastąpiony przez Armanda Araquego.

Chwilę później trener Alianzy Lima postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Paula Cruzada wszedł Kluiverth Aguilar, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

W 67. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył José Rivas z Estudiantes'u de Mérida. Między 76. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Patricio Rubio wywołał eksplozję radości wśród kibiców Alianzy Lima, strzelając kolejnego gola w piątej minucie doliczonego czasu starcia spotkania. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Mena
34′ Ítalo Gilmar Espinoza Gómez
Alejandro José Araque Peña76′
76′ Héctor Aldair Salazar Tejada
José Manuel Manríquez Hernández
84′ Carlos Javier Beltrán Neroni
Cristian Yonaiker Rivas Vielma
 3′ Joazinho Waldhir Arroé Salcedo
Christian Leonardo Flores Calderón83′
Josepmir Aarón Ballón Villacorta
Jesús Manuel Meza Moreno89′
66′ Paulo Rinaldo Cruzado Durand
José Alejandro Rivas Méndez  35′ (k.), 67′ (k.) 39′ 89′
 90′ 53′ Patricio Rodolfo Rubio Pulgar
Wílson Antonio Mena Asprilla63′
Steven Aldair Rivadeneyra del Villar
Aldair Edgardo Peña Torres
66′ Kluiverth Miguel Aguilar Díaz
Omar Alberto Labrador Gutiérrez
83′ Francisco Elías Duclós Flores
Luz Lorenzo Rodríguez Hernández
76′ Gonzalo Gabriel Sánchez Franco

Cristian David Zúñiga Pino

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Estudiantes'u de Mérida obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Alianzy Lima w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.