5. kolejka CONMEBOL Libertadores: Caracas FC - CD Independiente Medellin 0-2 (0-0)

W spotkaniu 5. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 1 października, drużyna Caracas przegrała z Independiente' Medellin 0-2 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio Olímpico de la UCV.

CONMEBOL Libertadores
2020-10-01 00:15 | Stadion: Estadio Olímpico de la UCV | Arbiter: Carlos Aníbal Orbe Ruiz
Caracas FC
CD Independiente Medellin
0
2
L. Castro 58'
J. Murillo 66'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Caracas.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juana Morena z Independiente' Medellin, a w 12. minucie Sandra Notaroberta z drużyny przeciwnej.

W 19. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Sandro Notaroberto, osłabiając drużynę gospodarzy. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 12. minucie. W 21. minucie za Jorge Echeverríę wszedł Rosmel Villanueva. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Independiente' Medellin wyszedł w zmienionym składzie, za Juana Morena wszedł Yulián Gómez. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Javierowi Reinie z Independiente' Medellin. Była to 52. minuta meczu.

Dopiero w drugiej połowie Leonardo Castro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Independiente' Medellin, strzelając gola w 58. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Didier Delgado.

W 65. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Ricardo Andreutti, Junior Moreno, a na ich miejsce weszli Leonardo Flores, Anderson Contreras.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Independiente' Medellin w 66. minucie spotkania, gdy Jesús Murillo zdobył drugą bramkę. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Richard Celis osłabiając tym samym drużynę Caracas.

W 71. minucie Robert Hernández został zmieniony przez Saúla Guarirapę, a za Alexisa Blanca wszedł na boisko Jairo Otero, co miało wzmocnić zespół Caracas. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Didiera Delgada na Edwina Mosquerę. W 79. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Eduardo Fereira osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W 81. minucie karnego dla Independiente Medellin nie wykorzystał Javier Reina strzelając obok bramki.

Trener Independiente' Medellin wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yesida Díaza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Leonardo Castro. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Andrés Felipe Mosquera Marmolejo
79′ Eduardo Enrique Fereira Peñaranda
Juan David Mosquera López
Carlos Gregorio Rivero González
Jesús David Murillo Largacha  66′
Diego Andrés Osio Valencia
Jaime Andrés Giraldo Ocampo
12′ 19′ Sandro Notaroberto Peci
Juan Camilo Moreno Abadía2′ 46′
65′ Anderson Rafael Contreras Pérez
Didier Delgado Delgado74′
71′ Robert Enrique Hernández Aguado
José Hernando Estupiñan Riascos
70′ Richard Enrique Celis Sánchez
Larry Johan Angulo Riascos
65′ Leonardo José Flores Soto
Javier Arley Reina Calvo 81′ (k.) 52′ 85′
21′ Jorge Eliézer Echeverría Montilva
Jhord Bayron Garcés Moreno88′
71′ Alexis Hernán Blanco
Guillermo Alejandro Tegue Caicedo
65′ Junior Alberto Moreno Paredes
Mauricio Cortés Armero88′
Renné Alejandro Rivas Alezones
Juan Manuel Cuesta Baena85′
21′ Rosmel Gabriel Villanueva Parra
Yulián Andrés Gómez Mosquera46′
65′ Ricardo Andreutti Jordán
Edwin Stiven Mosquera Palacios74′
Santiago Alfonzo Rodríguez Pacheco
Andrés Steven Rodríguez Ossa
Rodrigo Febres Chacón

71′ Saúl Alejandro Guarirapa Briceño

71′ Jairo José Otero Vásquez

Edgar José Silva Infante

Drużyna Independiente' Medellin była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom Caracas w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie czerwone. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.