5. kolejka CONMEBOL Libertadores: CA Tigre Victoria - Club Guarani Asuncion 1-3 (1-1)

2 października na Estadio José Dellagiovanna w San Fernando odbyło się starcie 5. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Tigre Victoria i Guarani Asuncion. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Guarani Asuncion 3-1.

CONMEBOL Libertadores
2020-10-02 02:00 | Stadion: Estadio José Dellagiovanna | Arbiter: Roberto Tobar Vargas
C. Domínguez 86'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Guarani Asuncion.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Guarani Asuncion w 19. minucie spotkania, gdy Jhohan Romaña zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Rodney Redes.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 36. minucie Pablo Magnín wyrównał wynik meczu. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Ijiel Protti.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Guarani Asuncion w 54. minucie spotkania, gdy José Florentín strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Rodneya Redesa.

W 55. minucie w drużynie Tigre Victoria doszło do zmiany. Diego Morales wszedł za Juana Cavallara. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Agustínowi Cardozowi z Tigre Victoria. Była to 59. minuta meczu. W 65. minucie Facundo Melivillo zastąpił Ardilesa Gallarda.

Między 65. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Tigre Victoria: Ijiel Protti, Sebastián Prieto, Sebastian Prediger, na ich miejsce weszli: Carlos Luna, Román Martínez, Diego Sosa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fernanda Fernándeza, Nicolása Many, Bautisty Merliniego zajęli: Raúl Bobadilla, Cecilio Domínguez, Edgar Benitez.

Zespół Tigre Victoria ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 86. minucie wynik na 1-3 podwyższył Cecilio Domínguez. Asystę zanotował Rodrigo Fernández.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Guarani Asuncion doszło do zmiany. Ángel Benítez wszedł za José Florentína. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Cristhian Javier Báez
79′ Sebastián Nahuel Prieto
Ángel Guillermo Benítez
59′ Agustín Ezequiel Cardozo
José Ignacio Florentín Bobadilla  54′ 90′
65′ Ijiel César Protti
Rodney Iván Redes Cáceres
65′ Facundo Emmanuel Melivillo
Nicolás Andrés Maná67′
79′ Sebastian Prediger
Bautista Merlini84′
55′ Juan Ignacio Cavallaro
Rodrigo Fernández Cedrés
 36′ Pablo Daniel Magnín
Fernando Fabián Fernández Acosta66′
Nicolás Gastón Navarro
Jorge Rodrigo Bava
65′ Ardiles Jonathan Gallardo
Devis Estiven Vásquez Llach
Brian Alexis Leizza
Miguel Ángel Benítez Guayuan
79′ Diego Alejandro Sosa
Fernando Omar Barrientos
79′ Román Fernando Martínez
Ángel María Benítez Argüello90′
55′ Diego Alberto Morales
Walter David Clar Fritz
Enzo Roberto Díaz Morales
Edgar Milciades Benitez Santander84′
65′ Carlos Ariel Luna
Raúl Marcelo Bobadilla66′

Cecilio Andrés Domínguez Ruiz67′  86′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Tigre Victoria pokazał jedną żółtą.

Zespół Tigre Victoria w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.