5. kolejka CONMEBOL Libertadores: CA River Plate Buenos Aires - Sao Paulo Futebol Clube 2-1 (2-1)

W meczu 5. kolejki CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 1 października, zespół River Plate wygrał z Sao Paulo FC 2-1 (2-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Libertadores de América w Avellanedzie.

CONMEBOL Libertadores
2020-10-01 02:30 | Stadion: Estadio Libertadores de América | Arbiter: Cristián Garay
Diego 26'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Sao Paulo FC wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze River Plate nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Julián Álvarez. Sytuację bramkową stworzył Diego De La Cruz.

Między 16. a 21. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom River Plate i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy Sao Paulo FC odpowiedzieli strzeleniem gola. W 26. minucie Diego wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zanotował Reinaldo.

W 35. minucie kartką został ukarany Diego, piłkarz Sao Paulo FC.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników River Plate w 37. minucie spotkania, gdy Julián Álvarez strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Matías Suárez.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Drugą połowę zespół Sao Paulo FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Hernanesa wszedł Brenner. Trener River Plate postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Juliána Álvareza wszedł Paulo Díaz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi River Plate utrzymać prowadzenie.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Vitorowi Buenowi z drużyny Sao Paulo FC. W 78. minucie w jedenastce Sao Paulo FC doszło do zmiany. Paulinho Boia wszedł za Vitora Buena. W tej samej minucie Pablo został zastąpiony przez Santiago Trélleza.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w zespole River Plate doszło do zmiany. Lucas Pratto wszedł za Rafaela Borrégo. Trener Sao Paulo FC postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Tchê Tchê i na pole gry wprowadził napastnika Jonasa Toró. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Miltonowi Cascowi i Juanfranowi.

Leonardo Pinheiro da Conceição
90′ Milton Casco
Reinaldo Manoel da Silva
87′ Ignacio Martín Fernández
Danilo das Neves Pinheiro85′
Diego Nicolás De La Cruz Arcosa
Vitor Frezarin Bueno71′ 78′
19′ 86′ Enzo Perez
Igor Silveira Gomes
 11′, 37′ 70′ Julián Álvarez
Daniel Alves21′
81′ Rafael Santos Borré Maury
Anderson Hernanes46′
16′ Matías Ezequiel Suárez
Bruno Fabiano Alves
70′ Paulo César Díaz Huincales
Robert Abel Arboleda Escobar
Jorge Luis Moreira Ferreira
Igor Vinicius de Souza
Robert Rojas
Rodrigo Nestor Bertalia
87′ Cristian Ezequiel Ferreira
Luan Vinicius da Silva Santos
86′ Leonardo Daniel Ponzio
Santiago Tréllez Viveros78′
81′ Lucas David Pratto

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Sao Paulo FC w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.