4. kolejka Copa Libertadores: Club Olimpia - Godoy Cruz Antonio Tomba 2-1 (2-0)

10 kwietnia w Asunciónie odbył się pojedynek 4. kolejki Copa Libertadores pomiędzy drużynami Olimpii i Godoy Cruz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Olimpii 2-1.

CONMEBOL Libertadores
2019-04-10 00:15 | Stadion: Estadio Defensores del Chaco | Arbiter: Anderson Daronco
Club Olimpia
Godoy Cruz Antonio Tomba
2
1
N. Camacho 19',45'
S. García 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Alejandrowi Silvie z Olimpii.

Nieoczekiwanie to piłkarze Olimpii otworzyli wynik. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Néstor Camacho.

W 44. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Santiago Garcíę z Godoy Cruz, a w czwartej minucie doliczonego czasu Tabaré Viudeza z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Néstor Camacho z Olimpii. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Alejandro Silva.

W 59. minucie Fabio Verdugo zastąpił Richarda Prieta. Między 61. a 74. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 62. minucie Tabaré Viudez został zmieniony przez Williana Candię, a za Roque Santę wszedł na boisko Brian Montenegro, co miało wzmocnić drużynę Olimpii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabiána Henríqueza na Agustína Aleo. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu, w zespole Godoy Cruz za Jalila Elíasa wszedł Diego Sosa, a w jedenastce Olimpii Néstor Camacho zmienił Jorge Ortegę.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 71 ataków oddał tylko jeden celny strzał, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Dwie minuty później wynik ustalił Santiago García. Asystę zaliczył Richard Prieto.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Ángel Gonzalez61′ 82′
74′ Sérgio Andrés Otálvaro Botero
Juan Andrada
 19′, 45′ 90′ Néstor Abraham Camacho Ledesma
Jalil Juan José Elías90′
Richard Ortiz Busto
Fabián Gastón Henríquez65′
67′ Juan Rodrigo Rojas Ovelar
Fabio Agustín Verdugo59′
6′ Alejandro Daniel Silva González
Santiago Damián García Correa  90′ 44′
76′ Roque Santa Cruz
Ezequiel Eduardo Bullaude
45′ 62′ Tabaré Uruguay Viudez Mora
Nahuel Arena
62′ Willian Benito Candia Garay
Richard Fabián Prieto59′
76′ Brian Guillermo Montenegro Benítez
Diego Sosa90′
90′ Jorge Miguel Ortega Salinas
Miguel Ángel Merentiel Serrano

Victorio Gabriel Ramis

Jedenastka Olimpii zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Olimpii w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.