4. kolejka CONMEBOL Libertadores: LDU Quito - Sao Paulo FC 4-2 (3-0)

23 września na Estadio Rodrigo Paz Delgado odbyło się spotkanie 4. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami LDU Quito i Sao Paulo FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem LDU Quito 4-2.

S. Tréllez 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Sao Paulo FC wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze LDU Quito otworzyli wynik. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Cristian Martínez. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Christian Cruz.

W 33. minucie arbiter ukarał kartką Paula Zuninę, zawodnika LDU Quito.

Zespół Sao Paulo FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 36. minucie wynik na 2-0 podwyższył Jhojan Julio. Asystę przy bramce zaliczył Adolfo Muñoz.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Lucas Piovi z LDU Quito.

Niedługo później Jhojan Julio wywołał eksplozję radości wśród kibiców LDU Quito, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu. Asystę zanotował Lucas Piovi.

Drugą połowę jedenastka Sao Paulo FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Vitora Buena, Igora Viniciusa weszli Brenner, Paulinho Boia. W 53. minucie Paul Zunino zastąpił Billy'ego Arcego.

Piłkarze Sao Paulo FC odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 60. minucie pierwszego gola dla drużyny gości strzelił Brenner. Bramka padła po podaniu Paulinha Boi.

Po godzinie gry w zespole LDU Quito doszło do zmiany. José Quinteros wszedł za Adolfa Muñoza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników LDU Quito w 76. minucie spotkania, gdy Billy Arce zdobył czwartą bramkę. Asystę zaliczył Jhojan Julio.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 82. minucie wynik ustalił Santiago Tréllez. Asystę przy golu zanotował Brenner.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Rodrigowi Nestorowi z jedenastki gości. Była to 89. minuta starcia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-2.

Diego Henrique Costa Barbosa
62′ Christian Geovanny Cruz Tapia
Reinaldo Manoel da Silva
Franklin Joshua Guerra Cedeño
Igor Vinicius de Souza46′
Pedro Pablo Perlaza Caicedo
Leonardo Pinheiro da Conceição
 36′, 45′ Jhojan Esmaides Julio Palacios
Danilo das Neves Pinheiro72′
62′ Adolfo Alejandro Muñoz Cervantes
Vitor Frezarin Bueno46′
37′ 79′ Lucas Ezequiel Piovi
Gabriel Davi Gomes Sara
Lucas Ariel Villarruel
Anderson Hernanes72′
33′ 53′ Paul Matías Zunino Escudero
Igor Silveira Gomes
 21′ 80′ Cristian Martínez Borja
Pablo Felipe Teixeira72′
Leonel Romario Nazareno Delgado
Lucas Estella Perri
62′ Luis Miguel Ayala Brucil
Bruno Fabiano Alves
Luis Alberto Caicedo Medina
Robert Abel Arboleda Escobar
62′ José Alfredo Quinteros Ordóñez
Patryck Lanza dos Reis
79′ Jordy José Alcívar Macías
Carlos Eugenio Junior Tavares dos Santos
53′  76′ Billy Vladimir Arce Mina
Paulo Henrique Pereira da Silva46′
80′ Ronny Bryan Medina Valencia
Brenner Souza da Silva46′  60′

Santiago Tréllez Viveros72′  82′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.