4. kolejka CONMEBOL Libertadores: Internacional Porto Alegre - Gremio Porto Alegre 0-1 (0-0)

24 września na Estádio José Pinheiro Borda odbyło się spotkanie 4. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Porto Alegre i Gremio. Mecz zakończył się zwycięstwem Gremio 1-0.

Pepê 74'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 75 starć zespół Gremio wygrał 26 razy i zanotował 25 porażek oraz 24 remisy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rodriga Lindosa z Porto Alegre, a w 40. minucie Lucasa Silvę z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Pepê wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gremio, strzelając gola w 74. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomagał Darlan Mendes.

W 77. minucie w drużynie Porto Alegre doszło do zmiany. Andrés D'Alessandro wszedł za Rodriga Lindosa. W tej samej minucie trener Porto Alegre postanowił wzmocnić linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Marcosa Guilhermego. Na boisko wszedł Leandro Fernández, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 82. minucie Darlan Mendes zastąpił Robinha.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Leandro Fernández z zespołu gospodarzy. Była to 89. minuta meczu.

Darlan Pereira Mendes82′
18′ 77′ Rodrigo Oliveira Lindoso
Lucas Silva Borges40′
Abel Hernandez
Diego de Souza Andrade82′
77′ Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos
Róbson Michael Signorini82′
77′ Andrés Nicolás D'Alessandro
Isaque Elias Brito82′
Gustavo Nonato Santana
Guilherme da Silva Azevedo90′
77′ 89′ Leandro Miguel Fernández
Fabrício do Rosário dos Santos
Leonardo Ferreira Gonçalves
Aldemir dos Santos Ferreira

Luiz Fernando Moraes dos Santos82′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Gremio pokazał jedną.

Jedenastka Porto Alegre w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.