4. kolejka CONMEBOL Libertadores: Independiente Medellin - Boca Juniors 0-1 (0-0)

W meczu 4. kolejki CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 25 września, jedenastka Independiente Medellin przegrała z Boca Juniors 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio Atanasio Girardot w Medellín.

E. Salvio 88'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Boca Juniors (”Los Xeneizes”) wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 26. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Independiente Medellin i jedną drużynie przeciwnej.

W 37. minucie Gonzalo Maroni został zastąpiony przez Javiera Obanda. W 38. minucie kartkę dostał Carlos Zambrano z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Między 46. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Independiente Medellin: José Estupiñan, Israel Escalante, Leonardo Castro, Larry Angulo, na ich miejsce weszli: Edwin Mosquera, Carlos Monges, Juan Cuesta, Yesid Díaz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Franca Soldana, Jormana Campuzana, Carlosa Teveza zajęli: Walter Bou, Nicolás Capaldo, Edwin Cardona. Trener Independiente Medellin postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Waltera Rodrígueza i na pole gry wprowadził napastnika Jhorda Garcésa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Boca Juniors w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Eduardo Salvio. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Esteban Maximiliano Andrada
37′ Andrés Felipe Cadavid Cardona
Carlos Roberto Izquierdoz
Jesús David Murillo Largacha
Leonardo Rafael Jara
46′ José Hernando Estupiñan Riascos
Emanuel David Más Sgros
Javier Arley Reina Calvo
Carlos Augusto Zambrano Ochandarte38′
83′ Larry Johan Angulo Riascos
Jorman David Campuzano Puentes32′ 69′
Didier Delgado Delgado
Guillermo Matías Fernández
Jaime Andrés Giraldo Ocampo
Gonzalo Maroni37′
26′ 87′ Walter David Rodríguez Burgos
Eduardo Antonio Salvio  88′
65′ Leonardo Fabio Castro Loaiza
Carlos Tevez83′
46′ Israel Enoc Escalante
Franco Soldano46′
Luis Erney Vásquez Caicedo
Agustín Daniel Rossi
Juan Carlos Díaz Mena
Gastón Luciano Ávila
83′ Yesid Alberto Díaz Montero
Frank Yusty Fabra Palacios
Guillermo Alejandro Tegue Caicedo
Lisandro Ezequiel López Dessypris
65′ Juan Manuel Cuesta Baena
Nicolás Capaldo Toboas69′
87′ Jhord Bayron Garcés Moreno
Edwin Andrés Cardona Bedoya83′
46′ Carlos Daniel Monges Avalos
Iván José Marcone
Juan David Mosquera López
Aaron Nicolás Molinas
46′ Edwin Stiven Mosquera Palacios
Enzo Martín Roldán

Walter Ariel Bou46′

Javier Agustín Obando37′

Mauro Zarate

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka ”Los Xeneizes” wymieniła czterech graczy.