4. kolejka CONMEBOL Libertadores: Estudiantes de Mérida - CF Nacional 1-3 (1-2)

W spotkaniu 4. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 23 września, zespół Estudiantesu de Mérida przegrał z CF Nacional 1-3 (1-2). Pojedynek odbył się na Estadio Olímpico Metropolitano de Mérida.

CONMEBOL Libertadores
2020-09-23 00:15 | Stadion: Estadio Olímpico Metropolitano de Mérida | Arbiter: A. Rojas
R. Orihuela 27'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka CF Nacional wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze CF Nacional otworzyli wynik. W szóstej minucie Thiago Vecino dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy strzeleniu gola pomógł Brian Ocampo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CF Nacional w 27. minucie spotkania, gdy Renzo Orihuela zdobył drugą bramkę. W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Renza Orihuelę z CF Nacional, a w 41. minucie José Marrufa z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Estudiantesu de Mérida odpowiedzieli strzeleniem gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Ronaldo Rivas. W zdobyciu bramki pomógł José Rivas.

Drugą połowę jedenastka Estudiantesu de Mérida rozpoczęła w zmienionym składzie, za Edsona Rivasa wszedł Wílson Mena. W 52. minucie kartkę obejrzał Christian Flores z zespołu gospodarzy.

W 56. minucie Brian Ocampo zastąpił Alfonsa Trezzę. W 57. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Armando Méndez, Sebastian Fernandez, a na ich miejsce weszli Carlos Cougo, Felipe Gedoz.

W 60. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Thiago Vecino z CF Nacional. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Estudiantesu de Mérida doszło do zmiany. Ayrton Páez wszedł za Ronalda Rivasa.

Chwilę później trener CF Nacional postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Santiago Cartagenę wszedł Miguel Jacquet, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie CF Nacional utrzymać prowadzenie. W 74. minucie kartką został ukarany Sebastian Fernandez, zawodnik CF Nacional. W 75. minucie Daniel Linarez został zmieniony przez Luz Rodríguez, a za Christiana Floresa wszedł na boisko Yorwin Lobo, co miało wzmocnić zespół Estudiantesu de Mérida. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joaquína Trasantego na Emiliana Martíneza.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Carlos Ayrton Cougo Rivero57′
75′ Daniel Orlando Linarez Cordero
Mathías Nicolás Laborda Malseñido
José Manuel Manríquez Hernández
Renzo Miguel Orihuela Barcos  27′ 39′
41′ José Luis Marrufo Jiménez
Mathías Sebastián Suárez Suárez
 45′ 62′ Ronaldo David Rivas Vielma
Brian Alexis Ocampo Ferreira56′
46′ Edson Armando Rivas Vielma
Felipe Gedoz57′
52′ 87′ Christian Leonardo Flores Calderón
Emiliano Martínez Toranza80′
87′ Yorwin de Jesús Lobo Peña
Sebastian Fernandez57′ 74′
62′ Ayrton Andrés Páez Yepez
Alfonso Trezza Hernández56′
Armando José Araque Peña

Wilson José Barrios Rondón

46′ Wílson Antonio Mena Asprilla

75′ Luz Lorenzo Rodríguez Hernández

Przewaga jedenastki Estudiantesu de Mérida w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy CF Nacional dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół CF Nacional w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.