4. kolejka CONMEBOL Libertadores: Delfín SC - Santos FC Sao Paulo 1-2 (0-1)

W pojedynku 4. kolejki CONMEBOL Libertadores, który rozegrany został 25 września, drużyna Delfín SC przegrała z Santosem 1-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Jocay w Mancie.

Jean Mota 82'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Santosu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santosu w 18. minucie spotkania, gdy Marinho strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Yeferson Soteldo.

Między 25. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Delfín SC i jedną drużynie przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Carlos Rodríguez, osłabiając drużynę gospodarzy. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 39. minucie. W 45. minucie Lucas Verissimo został zastąpiony przez Aleksa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Santosu.

W 57. minucie José Valencia został zmieniony przez Oscara Beníteza, a za Alejandra Villalvę wszedł na boisko Juan Rojas, co miało wzmocnić drużynę Delfín SC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arthura Gomesa na Ranila. W 65. minucie żółtą kartkę obejrzał Pará z zespołu gości.

Zawodnicy Delfín SC w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 74. minucie gola wyrównującego strzelił Juan Rojas.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu żółtą kartką został ukarany Marinho, piłkarz Santosu.

Niedługo później Jean Mota wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santosu, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomógł Raniel.

W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luana Peresa z Santosu, a w 87. minucie Geovanny'ego Nazarena z drużyny przeciwnej. W następstwie utraty bramki trener Delfín SC postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił pomocnika Harolda Gonzáleza i na pole gry wprowadził napastnika Jhona Cifuente'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

João Paulo Silva Martins
28′ Luis David Cangá Sánchez
Luan Peres Petroni85′
87′ Geovanny Enrique Nazareno Simisterra
Marcos Rogério Ricci Lopes65′
39′ 41′ Carlos Emilio Rodríguez Rodríguez
Felipe Jonatan Rocha Andrade
Janner Hitcler Corozo Alman
Lucas Verissimo da Silva25′ 45′
88′ Harold Jonathan González Guerrero
Diego Cristiano Evaristo
Julio Joao Ortiz Landázuri
Carlos Sánchez82′
Charles Ariel Vélez Plaza
Yeferson Julio Soteldo Martínez
71′ Alejandro Javier Villalva Pavón
Mário Sérgio Santos Costa  18′ 80′
25′ 57′ José Adolfo Valencia Arrechea
Alex de Oliveira Nascimento45′
71′  74′ Juan Diego Rojas Caicedo
Lucas Lourenço Andrade82′
57′ Oscar Benítez
Jean Mota Oliveira de Sousa81′  82′
Jairo Antonio Carreño Vélez
Jobson Souza Santos
88′ Jhon Jairo Cifuente Vergara
Lucas Braga Ribeiro
Segundo Arlen Portocarrero Rodríguez
Tailson Pinto Gonçalves

Raniel Santana de Vasconcelos67′

Marcos Leonardo Santos Almeida

Sędzia przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Delfín SC, a piłkarzom gości pokazał cztery żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Santosu wymienił czterech graczy.