4. kolejka CONMEBOL Libertadores: Club Jorge Wilstermann - CA Penarol Montevideo 3-1 (2-1)

25 września na Estadio Félix Capriles w Cochabambie odbył się pojedynek 4. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Jorge Wilstermann i Penarolu Montevideo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jorge Wilstermann 3-1.

F. Formiliano 3'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów jedenastka Jorge Wilstermann wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie bramkę zdobył Fabricio Formiliano. Przy zdobyciu bramki pomagał Miguel Terans.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Carlos Melgar.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ronny Montero z Jorge Wilstermann. Była to 12. minuta pojedynku. W 23. minucie Juan Reyes został zmieniony przez Oscara Vacę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Jorge Wilstermann w 45. minucie spotkania, gdy Patricio Rodríguez strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Cristian Chávez.

W 52. minucie sędzia przyznał kartkę Miguelowi Teransowi z jedenastki gości.

Zespół Penarolu Montevideo ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie Patricio Rodríguez ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-1.

W 57. minucie w jedenastce Penarolu Montevideo doszło do zmiany. Krisztian Vadocz wszedł za Waltera Gargana. Chwilę później trener Jorge Wilstermann postanowił bronić wyniku. W 62. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Carlosa Melgara wszedł Alejandro Melean, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Między 63. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Penarolu Montevideo: Agustín Martínez, Miguel Terans, Facundo Pellistri, Facundo Torres, na ich miejsce weszli: Xisco Jiménez, Matías Britos, Fabian Estoyanoff, Luis Acevedo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Oscara Vaki, Patricia Rodrígueza, Gilberta Álvareza zajęli: Ismael Benegas, Jaime Arrascaita, William Álvarez.

W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Leonela Justiniana z Jorge Wilstermann, a w 70. minucie Xisca Jiméneza z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Kevin Emiliano Dawson Blanco
12′ Ronny Fernando Montero Martínez
Rodrigo Abascal Barros
23′ Juan Sebastián Reyes Farrel
Fabricio Orosmán Formiliano Duarte  3′
Edward Mauro Zenteno Álvarez
Giovanni Alessandro González Apud
Cristian Manuel Chávez
Gary Christofer Kagelmacher Pérez
66′ Leonel Justiniano Arauz
Miguel David Terans Pérez52′ 68′
 11′ (k.) 62′ Carlos Antonio Melgar Vargas
Walter Gargano57′
Didi Torrico Camacho
Jesús Emiliano Trindade Flores
80′ Gilbert Álvarez Vargas
Agustín Álvarez Martínez67′
Esteban Gabriel Orfano
Facundo Pellistri Rebollo79′
 45′, 53′ 79′ Patricio Julián Rodríguez
Facundo Daniel Torres Pérez79′
Luis Alberto Ojeda
Thiago Gastón Cardozo Brugman
Ramiro Daniel Ballivian
Juan Manuel Acosta Díaz
63′ Ismael Benegas Arévalos
Robert Fabián Herrera Rosas
Pablo Antonio Laredo Pardo
Christian Daniel Bravo Araneda
62′ Alejandro Melean Villarroel
Marcos Matías De Los Santos Morales
Jorge Antonio Ortíz Ortiz
Kevin Mathías Lewis Rodríguez
23′ 63′ Oscar Edmundo Vaca Ortega
Krisztian Vadocz57′
79′ Jaime Darío Arrascaita Iriondo
Luis Miguel Acevedo Tabárez79′
Moisés Villarroel Angúlo
Matías Britos Cardoso68′
80′ William Gustavo Álvarez Vargas
Fabian Larry Estoyanoff Poggio79′
Humberto Segundo Osorio Botello
Francisco Jiménez Tejada67′ 70′
Ricardo Pedriel Suárez
Sergio Fabián Núñez Rosas

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.