4. kolejka CONMEBOL Libertadores: Club Guarani Asuncion - Palmeiras Sao Paulo 0-0

W starciu 4. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 24 września, drużyna Guarani Asuncion zremisowała z Palmeiras 0-0. Mecz odbył się na Estadio Defensores del Chaco w Asunciónie.

CONMEBOL Libertadores
2020-09-24 02:30 | Stadion: Estadio Defensores del Chaco | Arbiter: N. Pitana
Club Guarani Asuncion
Palmeiras Sao Paulo
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Palmeiras wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie sędzia pokazał kartkę Jorge Morelowi z Guarani Asuncion. W 62. minucie Luiz Adriano zastąpił Williana.

W tej samej minucie trener Palmeiras postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Gabriela Verona. Na boisko wszedł Wesley, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trener Guarani Asuncion postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika José Florentína i na pole gry wprowadził napastnika Cecilia Domíngueza, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 69. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Palmeiras: Danilo, Lucas Lima, Gabriel Menino, na ich miejsce weszli: Ramires, Raphael Veiga, Bruno Henrique. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jorge Morela, Rodneya Redesa zajęli: Ángel Benítez, Nicolás Maná.

W 70. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jhohana Romañę z Guarani Asuncion, a w 73. minucie Wesleya z drużyny przeciwnej.

Matías Nicolás Viña Susperreguy
83′ Rodney Iván Redes Cáceres
Lucas Rafael Araujo Lima69′
70′ Jhohan Sebastián Romaña Espitia
Danilo dos Santos de Oliveira69′
Rodrigo Fernández Cedrés
Felipe Melo de Carvalho
62′ José Ignacio Florentín Bobadilla
Gabriel Vinicius Menino79′
Bautista Merlini
José Rafael Vivian
60′ 82′ Jorge Emanuel Morel Barrios
Raphael Cavalcante Veiga69′
82′ Ángel María Benítez Argüello
Bruno Henrique Corsini79′
Walter David Clar Fritz
Gustavo Henrique Furtado Scarpa
83′ Nicolás Andrés Maná
. Ramires69′
Edgar Milciades Benitez Santander
Ronielson da Silva Barbosa
62′ Cecilio Andrés Domínguez Ruiz
Willian Gomes de Siqueira62′
Estiven Osmar Pérez Yegros
Wesley Ribeiro Silva62′ 73′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Palmeiras pokazał jedną.

Zespół Guarani Asuncion w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.