4. kolejka CONMEBOL Libertadores: Caracas FC - Club Libertad Asuncion 2-1 (0-1)

W spotkaniu 4. kolejki CONMEBOL Libertadores, które rozegrane zostało 24 września, zespół Caracas zwyciężył z Libertadem 2-1 (0-1). Starcie odbyło się na Estadio Olímpico de la UCV.

M. Espinoza 44'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Libertadu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między 10. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Libertadu i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Libertadu w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Matías Espinoza. Bramka padła po podaniu Carlosa Ferreiry.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Libertadu.

Drugą połowę zespół Caracas rozpoczął w zmienionym składzie, za Ricarda Andreuttiego wszedł Jorge Echeverría. W 48. minucie Jorge Echeverría wyrównał wynik meczu z karnego.

W 49. minucie kartkę otrzymał Paulo da Silva z jedenastki gości. W 60. minucie Luciano Abecasis został zmieniony przez Daniela Bocanegrę. Trener Libertadu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Matíasa Espinozę i na pole gry wprowadził napastnika Rodriga Rivera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Niedługo później trener Caracas postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Richarda Celisa wszedł Rosmel Villanueva, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Junior Moreno, Saúl Guarirapa, a na ich miejsce weszli Anderson Contreras, Eduardo Fereira.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Caracas w 87. minucie spotkania, gdy Saúl Guarirapa zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Robert Hernández.

W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alexandra Mejię z Libertadu, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Leonarda Floresa z drużyny przeciwnej. W doliczonym czasie gry w jedenastce Caracas doszło do zmiany. Javier Maldonado wszedł za Roberta Hernándeza. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Martin Silva
84′ Eduardo Enrique Fereira Peñaranda
Paulo Cesar da Silva Barrios49′
46′ Ricardo Andreutti Jordán
Blas Antonio Cáceres Garay71′
84′ Anderson Rafael Contreras Pérez
Matías David Espinoza Acosta  44′ 60′
90′ Leonardo José Flores Soto
Hugo Javier Martínez Cantero65′
90′ Robert Enrique Hernández Aguado
Alexander Mejia88′
Alexis Hernán Blanco
Carlos Sebastián Ferreira Vidal
37′ 76′ Richard Enrique Celis Sánchez
Adrián Emmanuel Martínez70′
Cristhian Jesús Flores Ramírez
Carlos María Servín Caballero
Luis Fernando Casiani Zúñiga
Daniel Eduardo Bocanegra Ortíz60′
90′ Javier Alejandro Maldonado Manzini
Sergio Daniel Aquino65′
84′ Junior Alberto Moreno Paredes
Julio César Enciso
76′ Rosmel Gabriel Villanueva Parra
Junior Miguel Quiñonez Monzón
46′  48′ (k.) Jorge Eliézer Echeverría Montilva
Derlis Sebastián Aquino Espínola
Santiago Alfonzo Rodríguez Pacheco
Rodrigo Manuel Bogarín Giménez71′
Rodrigo Febres Chacón
Oscar Cardozo70′
84′  87′ Saúl Alejandro Guarirapa Briceño
Alfio Ovidio Oviedo Álvarez
Manuel Vicente Molina Cabrera
Rodrigo Rivero Fernández60′
Edgar José Silva Infante
Lucas Daniel Sanabria Brítez

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Caracas, natomiast piłkarzom gości przyznał cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.