4. kolejka CONMEBOL Libertadores: Barcelona SC - Flamengo Río de Janeiro 1-2 (0-2)

23 września na Estadio Monumental Banco Pichincha w Guayaquil odbyło się spotkanie 4. kolejki CONMEBOL Libertadores pomiędzy drużynami Barcelona SC i Flamengo Río de Janeiro. Mecz zakończył się zwycięstwem Flamengo Río de Janeiro 2-1.

CONMEBOL Libertadores
2020-09-23 00:15 | Stadion: Estadio Monumental Banco Pichincha | Arbiter: D. Haro
G. De Arrascaeta 26'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Flamengo Río de Janeiro.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Flamengo Río de Janeiro otworzyli wynik. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Pedro. Asystę zaliczył Gerson.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Flamengo Río de Janeiro w 26. minucie spotkania, gdy Giorgian De Arrascaeta strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Éverton Ribeiro.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Barcelona SC: Jeffersonowi Orejueli w 31. i Williamsowi Riverosowi w 45. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 48. minucie gola kontaktowego strzelił Leandro Martínez. Bramka padła po podaniu Cristiana Colmána.

W 53. minucie Darío Aimar został zmieniony przez Gabriela Marquesa. Trener Barcelona SC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Michaela Arroya i na pole gry wprowadził napastnika Jonatana Alveza, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Brunonowi Piñataresowi, zawodnikowi Barcelona SC.

W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy Barcelona SC: Sergio Quintero, Matías Oyola, a na ich miejsce weszli Bruno Piñatares, Jefferson Orejuela. Chwilę później trener Flamengo Río de Janeiro postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Pedro. Na boisko wszedł Lincoln, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 75. minucie Thuler został zmieniony przez Ramona, co miało wzmocnić drużynę Flamengo Río de Janeiro. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leandra Martíneza na Adonisa Preciadę.

Między 76. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Flamengo Río de Janeiro. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

César Bernardo Dutra
53′ Darío Javier Aimar Álvarez
Rodrigo Caio Coquette Russo
Byron David Castillo Segura
Leonardo Pereira
Exon Gustavo Vallecilla Godoy
Renê Rodrigues Martins
53′ Michael Arroyo
Matheus Soares Thuler75′
Damián Rodrigo Díaz
Giorgian De Arrascaeta  26′
 48′ 81′ Leandro Emmanuel Martínez
Éverton Augusto de Barros Ribeiro
31′ 72′ Jefferson Gabriel Orejuela Izquierdo
Thiago Maia Alencar83′
57′ 72′ Bruno Piñatares Prieto
Gerson Santos da Silva
45′ Williams Ismael Riveros Ibáñez
João Lucas de Almeida Carvalho
53′ Gabriel Marques de Andrade Pinto
Ramon Ramos Lima75′
Nixon Andrés Molina Torres
João Victor Gomes da Silva
Jean Carlos Montaño Valencia
Lincoln Corrêa dos Santos73′ 76′
72′ Matías Damián Oyola
Guilherme da Silva Gonçalves
81′ Adonis Stalin Preciado Quintero
Rodrigo Muniz Carvalho
72′ Sergio Saúl Quintero Chavez

53′ Jonatan Daniel Alvez Sagar

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Flamengo Río de Janeiro w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.